DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Druga z rzędu domowa przegrana Arged KPR Ostrovia [WIDEO]

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Arged KPR Ostrovia w meczu 24. serii PGNiG Superligi 31:27, zdobywając tym samym Arenę Ostrów. Dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Strząbałę było to trzecie zwycięstwo nad beniaminkiem w trwającym sezonie (dwa mecze PGNiG Superligi oraz Puchar Polski). Dzięki wygranej tarnowianie włączyli się do gry o szóste miejsce na koniec sezonu.

Dla Arged KPR Ostrovia zwycięstwo z Grupą Azoty Unią Tarnów dałoby szansę gry o siódme miejsce na koniec sezonu. Przegrana sprawiła, że beniaminek PGNiG Superligi do ostatniego meczu będzie musiał walczyć o miejsce w najlepszej ósemce z MMTS-em Kwidzyn. Dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Strząbałę wygrana sprawiła, że tarnowianie na dwie serie przed końcem rozgrywek tracą już tylko punkt do szóstej ekipy w tabeli – Azotów Puławy.

W niedzielne popołudnie, od pierwszych minut spotkania lepiej w Arenie Ostrów prezentowali się zawodnicy z Tarnowa, którzy bardzo szybko objęli 2-3 bramkowe prowadzenie. Arged KPR Ostrovia miała problemy z rozbiciem solidnej defensywy ekipy prowadzonej przez Tomasza Strzabałę. Z drugiej strony nie zawodzili liderzy Unii – Albert Sanek i Taras Minocki, którzy poprowadzili przyjezdnych do prowadzenia w pierwszych trzydziestu minutach 18:13.

Drugą połowę zespół gospodarzy zagrał lepiej, ale na konsekwentnie grającą drużynę z Tarnowa to nie wystarczyło. – Drugie trzydzieści minut zremisowaliśmy. Dlatego wydaje mi się, że o losach tego spotkania zdecydowała pierwsza połowa. Jeśli ktoś śledził ten mecz, to zauważył, że przewaga uzyskana przez gości w pierwszej połowie, ciągnęła się za nami całe spotkanie – powiedział trener gospodarzy – Maciej Nowakowski.

Nic dodać, nic ująć. Nawet jeśli gospodarze zagrali drugie trzydzieści minut lepiej, niż pierwsze to nie byli się w stanie zbliżyć do konsekwentnie grającej ekipy gości. Ostatecznie Grupa Azoty Unia Tarnów wygrała w Ostrowie Wielkopolskim 31:27. Najskuteczniejszym graczem zwycięskiego zespołu był Taras Minocki, autor ośmiu bramek.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Grupa Azoty Unia Tarnów 27:31 (13:18)

Arged KPR Ostrovia: Krekora (10/32 – 31 proc.), Zimny (3/5 – 60 proc.), Balcerek (0/5) – Adamski 4/1, Urbaniak 4, Tomczak 3, Misiejuk 3, Wojciechowski 3, Szpera 3, Marciniak 3, M. Przybylski 2, Gajek 1, Gierak 1, Klopsteg, Wadowski, Bestian.
Grupa Azoty Unia: Małecki (9/31 – 29 proc.), Bartosik (7/11 – 64 proc.) – Minocki 8, Słupski 6, Sanek 4, Podsiadło 4, Buszkow 3, Yoshida 3, Zahirović 1, Smolikow 1, Matsuura 1, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Mrozowicz.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz