Dron nad przejazdem kolejowym. Złapali 16 kierowców

1
Duża liczba kierowców nie stosuje się do znaków oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które obowiązują na przejazdach kolejowych. Sytuacji przyjrzeli się pleszewscy policjanci, którzy wykorzystali do tego drona. Wystarczyły dwie godziny, by ukarać szesnastu kierowców.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z pleszewskiej komendy pojawili się na przejeździe kolejowym przy ul. Lipowej w Pleszewie, gdzie kierowcom zdarza się naruszać obowiązujące przepisy. Do kontroli użyli drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wystarczyły dwie godziny, aby policyjny dron zarejestrował zachowania kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd, nie stosując się do znaku B-20 „STOP”.

Ukaranych wysokim mandatem zostało szesnastu kierowców. Jednym z zatrzymanych był 15-latek. – Kierował on motorowerem marki Piaggio. Nie zastosował się on do znaku „STOP”. Jak się okazało, chłopak nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Sprawa 15-latka trafi do sądu – informuje asp. Monika Kołaska z KPP w Pleszewie.

Przejazdy kolejowe stanowią niezwykle istotny obszar działań dla  policjantów, ponieważ funkcjonariusze doskonale wiedzą, że każde naruszenie obowiązujących przepisów w tych miejscach może prowadzić do zdarzeń drogowych, które są często tragiczne w skutkach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick