Drogowy skrót do Wrocławia w lepszym stanie [WIDEO]

1
Sześć kilometrów nowego asfaltu robi wielką różnicę - widać to na przykładzie zmodernizowanej właśnie drogi w Sośniach na odcinku do Pawłowa przez Kocinę. Powiat ostrowski we współpracy z gminą w kilku etapach zrealizował inwestycję, która ułatwi kierowcom poruszanie się po trasie będącej skrótem w kierunku Wrocławia.

W pięciu etapach realizowana była modernizacja drogi do Pawłowa przez Kocinę z Sośni. Nowa nawierzchnia asfaltowa daje komfort kierowcom, ale inwestycja pochłonęła sporo środków z kas powiatowej i gminnej. Zadanie kosztowało ok. 1,5 mln zł. z czego ponad 900 tys. pochodziło z budżetu powiatu, a ok. 500 z kasy gminy Sośnie.

Gmina Sośnie jest najdalej wysuniętą gminą na południu powiatu. Nie mniej władze powiatu twierdzą, że obrzeży tego terenu nie należy zaniedbywać. Stąd decyzje także o innych inwestycjach –  wyremontowany został ok. 1,3 km odcinek drogi z Sośni przez Kałkowskie do Chojnika oraz fragment chodnika w Cieszynie. 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Panie Rajski, a gdzie jest pana zastępca, pan Pacholczyk. bo tam gdzie nowe drogi otwiera powiat to pan się lansuje, a tam gdzie są problemy z drogami np. droga Górzno – Kościelna Wieś to pana tam nie ma panie Rajski.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick