DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Droga za prawie 5 mln zł połączyła trzy miejscowości [WIDEO]

Wrotków, Gałązki, Dębowiec. Mieszkańcy tych trzech wspomnianych miejscowości leżących na terenie gminy Koźmin Wielkopolski, mają od niedawna nową drogę. Modernizacja arterii liczącej ponad 5 km kosztowała prawie 5 mln zł, ale samorząd pozyskał na ten cel zewnętrzne dofinansowanie.

Remont drogi gminnej prowadzącej przez Wrotków, Gałązki i Dębowiec rozpoczął się na początku roku. Wcześniej, bo latem 2023 roku ogłoszono przetarg na realizację tej inwestycji.

Przebudowa drogi polegała na wykonaniu i poszerzeniu nakładki asfaltowej oraz wykonaniu poboczy obustronnych z kruszywa łamanego. W ramach modernizacji wykonano 193,5m chodnika w Gałązkach i 206,5 m chodnika w Dębowcu. O budowę drogi łączącej Wrotków, Gałązki i Dębowiec od lat zabiegali mieszkańcy tych miejscowości. – Tu była droga dziurawa. Na początku był bruk, ale lata świetności miał za sobą, był nierówny. Następnie był utwardzony tłuczniem, ale po jakimś czasie od deszczu znowu porobiły się dziury – mówi Michał Frąckowiak, sołtys Wrotkowa.

Droga przed remontem pozostawiała wiele do życzenia. Jak mówi sołtys – zdarzały się sytuacje, że mieszkańcy jadąc po niej, uszkadzali swoje pojazdy. Remont tej arterii odciąży też ruch w Koźminie Wielkopolskim. – Pojazdy jadące z miejscowości Borek, w kierunku Jarocina i Jaraczewa jeździły przez Koźmin. Teraz dzięki tej drodze mają na spokojnie dojazd również do Krotoszyna i Kobylina  – tłumaczy Hieronim Galbierczyk, mieszkaniec Wrotkowa.

Samorząd Koźmina Wielkopolskiego pozyskał na remont wspomnianej drogi zewnętrzne dofinansowanie. Koszt inwestycji opiewa na kwotę prawie 5 mln zł, z czego 4,5 mln to środki pochodzące z rządowego programu Polski Ład.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz