Drive-thru w Kępnie. Samochodem lub pieszo!

1
Dzisiaj wystartował punkt do pobierania wymazów typu drive-thru dla mieszkańców Kępna. Przyspieszona decyzja wojewody o utworzeniu tam tego punktu była podyktowana bardzo gwałtownym wzrostem zachorowań na terenie powiatu kępińskiego. Namioty będą w Kępnie przez weekend. Z badań będą mogli skorzystać zmotoryzowani mieszkańcy, ale także ci, którzy przyjdą pieszo.

Sytuacja w powiecie kępińskim jest bardzo dynamiczna, a przez ostatni tydzień odnotowano gwałtowny wzrost zachorowań. Jest to spowodowane m.in. ogniskiem koronawirusa w jednej z fabryk meblarskich na terenie powiatu kępińskiego.

Po Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim przyszedł czas na Kępno. To tu w dniach od 23 do 24 maja będzie funkcjonował punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa typu drive-thru. – Kępińskie drive-thru ma działać przed ośrodkiem sportu i rekreacji przy ul. Sportowej. Tym razem projekt nie dotyczy tylko i wyłącznie osób zmotoryzowanych. Mieszkańcy, którzy przyjadą autem, bądź przyjdą do Centrum COVID-19, zostaną po potwierdzeniu rejestracji skierowani do namiotów, gdzie będą mieli pobrane wymazy – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, “w godzinach od 10:00 do 16:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu (61) 65 68 075”.

Tak jak w poprzednich miastach, przygotowaniem i funkcjonowaniem punktu zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, tamtejszy sanepid oraz samorząd, a także kępiński szpital.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Co dają takie badania są bezsensu !
    Takie badania miały by sens na samym początku psndrmi i gdy nikt się nie przemieszcza jak tiry jadące na zachód! !!
    Po drugie około 80 % miało lub ma bezobiawowo jak niektórzy mówią zwykły katar itp…!
    Należy uważać ZAWSZE nie tylko gdy jest pandemia i myć często ręce zwłaszcza personel medyczny podczas tych zwykłych badań czy profilaktycznych bo tam najczęściej dochodzi do groźnych zakażeń i zarażen bo gabinety lekarskie i szpitale to często siedliska groźnych bakteriami i wirusów!
    Dlatego zawsze podczas badań powinna być osoba bliska i pilnowac sterylnosci by po założeniu rękawiczek nic nie dotykał w gabinecie a później badał i zarażał! Zwłaszcza laryngolog , stomatolog i ginekolog !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick