Dreszczowiec zakończony karnymi. KKS Kalisz zagra w barażowym finale o Fortuna 1. Ligę!

KKS Kalisz zrobił pierwszy barażowy krok w ramach rywalizacji o awans do Fortuna 1. Ligi. Beniaminek II ligi pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki w serii rzutów karnych. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 2:2. Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wszystkim musiała zadecydować seria jedenastek.

Co ciekawe, piłkarze Ryszarda Wieczorka dwukrotnie wyszli na prowadzenie. Najpierw w 4. minucie po golu Andrzeja Kaszuby, a następnie w 37. po bramce z rzutu karnego autorstwa Néstora Gordilli. Rywale błyskawicznie odrabiali straty. KKS cieszył się pierwszym prowadzeniem raptem 2 minuty. Dokładnie w 6. wyrównał jeden z najlepszych graczy na boisku – Martin Dobrotka. W 39. do remisu doprowadził Kamil Adamek.

Choć to KKS miał przewagę w posiadaniu piłki, częściej zagrażał bramce rywali, na niewiele się to zdało. Żaden z piłkarzy kaliskiego klubu nie potrafił strzelić kolejnego gola. Kilka dogodnych sytuacji goście mieli w ostatnich minutach dogrywki. Ostatnią – Néstor Gordillo, hiszpański napastnik, który mógł rozstrzygnąć losy meczu.

Spotkanie dobiegło końca, a sędzia nakazał rozegranie serii jedenastek, która miała zadecydować o wyłonieniu zwycięzcy. Ryszard Wieczorek przeprowadził zmianę, której raczej niewielu się spodziewało. Michała Molendę zastąpił Maciej Krakowiak, który lepiej czuje się w bronieniu rzutów karnych. Zastąpił Bartłomieja Putno, który z kolei wszedł w 62. minucie za Andrzeja Kaszubę.

Jako pierwszy strzelał doświadczony Mateusz Żytko, który trafił w słupek. Już na początku Krakowiak stanął przed dużym wyzwaniem. Podołał, broniąc strzał Martina Dobrotki i wyrównując szanse w rywalizacji. Tomasz Hołota, Adrian Łuszkiewicz i Mateusz Majewski byli bezbłędni. Nie spudłowali także Łukasz Bogusławski i Patryk Czułowski z Wigier Suwałki. Przy wyniku 2:3 i prowadzeniu KKS-u, do piłki podszedł Paweł Gierach, który strzelił nad poprzeczką. Przed kolejną szansą mającą zdecydować o losach meczu stanął Néstor Gordillo. Nie zawiódł. Trafił do siatki, a zespół z Kalisza wpadł w euforię.

Beniaminek pokonał Wigry 4:2 w rzutach karnych i wywalczył prawo do gry w meczu finałowym baraży o Fortuna 1. Ligę. W sobotę 19 czerwca o 11.45 KKS Kalisz podejmie Skrę Częstochowa. Drużyna, która wygra, awansuje.

Wigry Suwałki – KKS Kalisz 2:2 (2:2) k. 2:4

0:1 – Andrzej Kaszuba (4.)
1:1 – Martin Dobrotka (6.)
1:2 – Néstor Gordillo (37. – k.)
2:2 – Kamil Adamek (39.)