Doznał rozległych oparzeń ciała w wyniku pożaru traw [ZDJĘCIA]

1
Fot. asp. Andrzej Bartoszewski
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru traw w Jankowie Drugim w gminie Blizanów. Poparzoną osobę przetransportowano do szpitala. Ma rozległe oparzenia całej powierzchni ciała.

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z ogniem na łące wielkości około 20 arów. Ogień pojawił się w Jankowie Drugim w gminie Blizanów (powiat kaliski). – Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali palącą się suchą trawę oraz stwierdzili, iż w wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba, której niezwłocznie rozpoczęto udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – wyjaśnia st. sekc. Jakub Pietrzak z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Jak informują strażacy, poszkodowana osoba doznała rozległych oparzeń na całej powierzchni ciała. Na miejsce dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego skierował dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po przybyciu medyków, strażacy przekazali osobę poszkodowaną, która została przetransportowana do szpitala celem dalszej hospitalizacji – dodaje.

Do zdarzenia doszło w czwartek 25 lutego ok godz. 13.30. Strażacy przypominają, że choć wiosna sprzyja osuszaniu traw, należy pamiętać, że ich wypalanie jest zabronione i może prowadzić do niebezpieczeństwa. – Osoby, które decydują się na takie działanie muszą zdawać sobie sprawę, iż mogą narazić siebie lub kogoś na utratę zdrowia lub życia – podkreśla st. sekc. Jakub Pietrzak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick