Dostali od marszałka 60 tys. zł. Skorzystają Karski i Kwiatków

1
Fot. UG Ostrów Wielkopolski
Karski i Kwiatków zwyciężyły w IX edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś". Obie miejscowości otrzymały maksymalne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 30 tys. zł każda.

W Karskach zostanie rozbudowany tzw. „Wiśniowy Zakątek”, a więc miejsce, które już zostało zrewitalizowane, ale ma się wzbogacić o kolejne elementy małej architektury. Staną tam trzy lampy solarne oświetlające plac, betonowy stół do gry w tenisa stołowego oraz grę planszową kółko i krzyżyk z tablicą do rysowania. Alejki pokryje kostka brukowa. Będą one prowadzić do poszczególnych stref wypoczynku. „Pojawi się dodatkowa zieleń pnąca, nasadzona w ramach prac społecznych. Mieszkańcy odmalują brudną, nieestetyczną boczną ścianę świetlicy wiejskiej od strony siłowni. Przy palenisku pojawią się dodatkowe ławki. Ze środków funduszu sołeckiego zaplanowano zakup namiotu i ławek do organizacji imprez plenerowych” – mówią pracownicy Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.

Realizacja projektu pochłonie ponad 60 tys. zł. Połowa tej kwoty będzie pochodzić z dofinansowania w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, 18 tys. zł zostanie wyłożonych z budżetu gminy, a kolejne 6,6 tys. zł to pieniądze z funduszu sołeckiego Karsek. Praca społeczna mieszkańców została wyceniona na ponad 9 tys. zł.

Kwiatków także zyska nowe miejsce przeznaczone do rekreacji i wypoczynku. Na placu przy świetlicy wiejskiej zostanie zbudowana drewniana altana wraz z ławostołami. Zmodernizowany zostanie także plac zabaw, na którym powstaną bujaki i karuleza. „Teren zostanie uporządkowany, pojawi się stojak na rowery, kosz na odpady oraz tablica informacyjna” – dodają urzędnicy.

Wykonanie projektu oszacowano na niemal 50 tys. zł. 30 tys. zł to pieniądze z konkursu marszałkowskiego, 14 tys. zł przekaże sołectwo w ramach corocznego funduszu, a prace, które wykonają mieszkańcy oszacowano na ponad 5 tys. zł.

Inwestycje mają zostać zrealizowane do końca października.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Może lepiej było by pieniądze przeznaczyć na klimatyzację sali wiejskiej ? mamy 21 wiek a W Karskach pozostaliśmy w 20 wieku . A klimat mamy coraz cieplejszy .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick