„Dość zabawy w chowanego!” – będą protestować przed budynkiem Kurii

7
Screen w wydarzenia na Facebooku "Dość zabawy w chowanego!"
Po premierze drugiego filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" w społeczeństwie zawrzało. Produkcja ukazuje kolejne przypadki molestowania seksualnego przez księży. Oprawcą w najnowszym filmie jest ks. Arkadiusz H., wikariusz posługujący w parafiach Diecezji Kaliskiej. W "Zabawie w chowanego" biskup Edward Janiak miał ukrywać i tuszować przypadki pedofilii wśród księży. Dziś o godzinie 21.00 przed budynkiem Diecezji ma odbyć się protest pod hasłem "Dość zabawy w chowanego!".

„Zabawa w chowanego” to drugi film dokumentalny braci Sekielskich, który pokazuje przypadki pedofilii wśród polskich księży. Pierwsza produkcja „Tylko nie mów nikomu” miała swoją premierę w maju ubiegłego roku. Akcja „Zabawy w chowanego” dzieje się na terenie Diecezji Kaliskiej, a księdzem-oprawcą jest Arkadiusz H., wikariusz kilku parafii na terenie diecezji podlegającej ks. bp. Edwardowi Janiakowi. Bracia Sekielscy w swoim filmie pokazali, jak biskup tuszuje kolejne przypadki pedofilii wśród księży, a wikary jest przenoszony z parafii na parafię.

Społeczność postanowiła zorganizować protest pod budynkiem Kurii Diecezji Kaliskiej. „Dość zabawy w chowanego! Film dokumentalny braci Sekielskich obnaża sojusz tronu i ołtarza chroniący księży-pedofilów. Od przenoszenia sprawców z parafii do parafii po tajne wytyczne dla prokuratorów zachęcających do ignorowania przypadków kościelnej pedofilii. A w tym wszystkim, niestety, Kuria Diecezjalna w Kaliszu odgrywa swoją ponurą rolę. Okażmy swoją solidarność z ofiarami księży-pedofilów i pokażmy, że cała Polska patrzy na sprawców” – czytamy na stronie wydarzenia.

Protest ma odbyć się dziś o godzinie 21.00 pod budynkiem Kurii przy ulicy Widok 80. „Przynieśmy ze sobą lampki/świeczki i pokażmy, że to, co oni chcą ukryć w ciemnościach, my oświetlimy, żeby już nigdy nie pozostało w ukryciu, żeby sprawcy nie pozostali bezkarni, a ofiary bez zadośćuczynienia” – informują organizatorzy.

Protest ma odbyć się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad w czasie epidemii. Organizatorzy proszą wszystkich chętnych do udziału o przyniesienie maseczek, rękawiczek oraz utrzymanie odstępu między sobą. LINK DO WYDARZENIA TUTAJ

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 1
  1

  Wielebny dewiant seksualny pedofil wobec którego Bóg się pomylił I poprzez ducha świętego powołał do służby Bożej.

 2. 2
  1

  Konsekrowany pedofil – wielebny szaman Arkadiusz Hajdasz urodził się w 1968 roku w Ostrowie Wielkopolskim – ukrywany przez biskupa „zwiedził” następujące parafie: Koźminie Wielkopolskim;
  Sycowie;
  Pleszewie;
  Kaliszu;
  Lubini Małej;
  Mirkowie;
  Chwaliszewie (2012-2016)
  Skalmierzycach;
  a od lipca 2017 roku zostaje kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

 3. 3
  3

  Wszystko wszystkim ale jestem zbulwersowany przeciwko braciom sekielscym (celowo przez małą literę) za to, w 100. rocznicę obchodów urodzin ZACNEGO POLAKA, jakim był ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II, opublikowali 'swoją pracę’.
  Jeśli bracia sekielscy mieliby cośkolwiek szacunku DO NARODU POLSKIEGO I OBCHODZONEJ ROCZNICY „100. LECIA URODZIN ……”, opublikowali by w innym czasie !!!
  Uważam, że chodzi tylko o danie 'w mordę’ chrześcijańskiemu Narodowi Polskiemu, przez wiadome struktury.

  • 1
   1

   Może dlatego ze jako głowa kościoła i państwa watykańskiego i przywódca światowy nic z tym nie zrobił to on miał rządzić i nakazywać ,zmieniać ale to inni nim i za niego rządzili i robili co chcieli a film to dowód na jego rządy i jego nie moc to jest dla mnie 😢

 4. 1
  2

  Znowu Kalisz. Epicentrum koronawirus czyli polskie Bergamo. Siedlisko mafii lawendowej i przekrętów. Dość TEGO! Wkrótce wybuchnie tu kolejne Powstanie Wielkopolskie. Normalni ludzie i ich rodziny mają tego k……dość

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick