DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dorośli szkolą się z obsługi internetu, a dzieci dostaną komputery

Dobiega końca projekt dot. Podniesienia Kompetencji Cyfrowych Mieszkańców Województwa Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego. Realizowany na terenie gminy Ostrów Wielkopolski cykl przewiduje 12 szkoleń. Za uczestnikami już osiem z nich.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie było ukończenie 25 lat i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród modułów tematycznych są m.in.: „Rodzic w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych” oraz „Kultura w sieci”. To one cieszyły się największą popularnością. Być może dlatego, że wśród uczestników znajdowało się sporo rodziców.

Szkolenie to także korzyść dla szkół z gminy Ostrów Wielkopolski. – W związku z tym, że jest to projekt unijny, sprzęt, z którego korzystają uczestnicy szkolenia, zostanie przekazany do szkół. Myślę, że jest to motywujące, by w tym programie wziąć udział i myślę, że też bardzo fajne dla jednostek oświatowych – wyjaśnia Gabriela Wejman, koordynator projektu i dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce. Mowa o 24 komputerach, które zostaną rozdysponowane między poszczególnymi placówkami.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    Jajcarz

    środa, 2 października, 2019

    Ale jaja… 🙂

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz