Doposażą szkoły w powiecie jarocińskim

0
Trzy szkoły ponadpodstawowe z powiatu jarocińskiego wzbogacą się o nowy sprzęt. Trafi on do takich pracowni jak m.in.: mechatroniczna, informatyczna, gastronomiczna czy budowlana. Dzięki niemu uczniowie będą kształcić się w lepszych warunkach.

Doposażenie szkół ponadpodstawowych w Jarocinie odbywa się w ramach dużego projektu, na który dofinansowanie pozyskał powiat jarociński. ­- To duży projekt, który realizujemy od zeszłego roku. W jego ramach, oprócz doposażenia placówek, są organizowane m.in. staże, kursy, stypendia – mówi starosta jarociński Lidia Czechak.

Na cały projekt powiat pozyskał z WRPO 6 milionów złotych, na samo doposażenie natomiast jest przeznaczone ponad 1 milion 140 tysięcy złotych. W nowy sprzęt wzbogacą się pracownie w zespołach szkół ponadpodstawowych numer 1 i 2 w Jarocinie, a także w Tarcach. – Uczniowie będą mieli okazję pracować na specjalistycznym sprzęcie, który trafi do takich pracowni jak chociażby: gastronomiczna, reklamy, mechatroniczna, fryzjerska, budowlana, informatyczna – wyjaśnia Lidia Czechak.

Doposażenie szkolnych pracowni ma się zakończyć w pierwszym półroczu tego roku, cały projekt natomiast do końca września przyszłego roku.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick