„Doktor Miś” dołącza do załogi ostrowskiego szpitala [WIDEO]

0
Na stałe dołącza do załogi ostrowskiego szpitala, choć jego kompetencje lecznicze co niektórzy mogą próbować podważać, w końcu nie ukończył żadnego uniwersytetu medycznego. Doktor Miś, bo o nim mowa, będzie towarzyszył teraz każdemu małoletniemu pacjentowi szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jego zadanie jest jedno – sprawiać, by najmłodsi pacjenci odczuwali jak najmniejszy stres w czasie rekonwalescencji.

Dziś Doktor Miś dołączył do każdego najmłodszego pacjenta ostrowskiego szpitala. To niespodzianka z okazji mikołajek, ale i start programu, który na stałe ma funkcjonować w lecznicy. Projekt „Doktor Miś” to pomysł pracowników Biura Promocji starostwa powiatowego. Na start ostrowski szpital dostał 400 pluszaków. Od dziś każdy niepełnoletni pacjent, który trafi na Szpitalny Oddział Ratunkowy lub na któryś z oddziałów szpitala – dostanie maskotkę. – To nasz ukłon w stronę najmłodszych pacjentów. Na codzień dbamy o rozwój infrastruktury szpitala, inwestujemy w oddziały dla dzieci, ale takie gesty jak pluszaki to coś, co mali pacjenci na pewno bardziej zauważą – ocenia Paweł Rajski, starosta ostrowski, który dziś w czapce świętego Mikołaja sprezentował misie pacjentom.

W Ostrowie Wielkopolskim w połowie 2018 roku rozpoczął działanie oddział SOR-u dedykowany dzieciom. A pacjentów nieletnich w ostatnich latach zdecydowanie przybywa. Niestety, często zdarza się, że mali pacjenci trafiają do szpitala sami, bez wsparcia rodziców. – Musimy reagować od razu. Personel wybiega do dziecka i stara się czy dobrym słowem, czy jakąkolwiek zabawką odwrócić uwagę od dolegliwości dziecka. Musimy stanąć na wysokości zadania i zrobić wszystko, by wynagrodzić dzieciom brak obecności rodziców – mówi Lucyna Szymankiewicz z ostrowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Tylko w 2018 roku przez szpital w Ostrowie „przewinęło się” około 6,5 tysiąca pacjentów poniżej 18. roku życia. – W tym roku tę liczbę też z pewnością przekroczymy – mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Mówi się, że śmiech to zdrowie. Więc choć Doktor Miś nie wykona żadnego badania ani zabiegu, to z pewnością będzie pretekstem właśnie do uśmiechu. Można się więc domyślać, że bardzo dobrze spełni swoją leczniczą rolę.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick