DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dokonały niemożliwego! Dom chłopaków w Broniszewicach otwarty! [ZDJĘCIA]

Na początku zorganizowały zbiórkę pieniędzy. Potrzebowały pięć milionów złotych. Nikt chyba nie sądził, że się uda. A jednak! Losy niepełnosprawnych chłopaków z Broniszewic poruszyły społeczeństwo, a siostrom udało się zebrać upragnioną sumę.

Postanowiły się odwdzięczyć, a przy okazji wciąż zbierać pieniądze na wykończenie domu. Z okazji obchodzonego Dnia Pingwina, zachęcały do przygarnięcia…pluszowego pingwina. „Przygarniesz pingwinka jednego, spełnisz marzenie chłopca niepełnosprawnego” – takie przyświecało im hasło. Do rozdania było 56 maskotek, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Pokłady wdzięczności dla darczyńców były tak duże, że siostry nagrały piosenkę!

Teraz, chłopcy mają swój nowy dom, w którym każdy ma swój własny kąt, zaprojektowany według ich pomysłów. Droga była długa i ciężka, aż w końcu dziś odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi, uroczysta msza święta i wspólne tańce – Pingwiny to zwierzęta, które dają radę w każdych warunkach! – mówiły dziś siostry.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • L
  Leszek

  sobota, 1 września, 2018

  Pozdrowienia dla Sióstr z którymi spotkałem się na Uniwersytecie Ekonomicznym podczas podyplomowych studiów – BRAWO ,JESTEŚCIE WIELKIE

  Odpowiedz
 • PR
  Parada równości

  niedziela, 2 września, 2018

  Czy zorganizowane aktywistki w czerni z panią prezydent Klimek i jej zastępczynią Matecką dorzuciły cegiełkę na cel osiągnięty przez Siostry?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz