Dogadali się. Jest przejście na Szamarzewskiego

1
Samorząd wreszcie dogadał się z właścicielem terenu między blokami przy ulicy Szamarzewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkańcy od lat próbowali wywalczyć przejście z osiedla na ulicę Kompałły, po tym jak po 30 latach swobodnego użytkowania przejścia – właściciel odgrodził je.

Prawie 200 rodzin z osiedla przy ul. Szamarzewskiego w Ostrowie musiało dziennie nadrabiać dziesiątki metrów, aby przechodzić z terenu blokowiska na przykład na ulicę Kompałły. Właściciel kawałka terenu między blokowiskiem postawił ogrodzenie, oczywiście zgodnie z prawem. Utrudnił tym życie wielu ostrowianom. Od lat, jeszcze we wcześniejszych kadencjach trwały rozmowy z właścicielem terenu o ewentualnym podziale gruntów między nim a miastem.

-Jednym z ważnych powodów przejęcia gruntów jest zapewnienie dojazdu służbom ratowniczym do bloków. Teraz będzie uruchomiona procedura wywłaszczeniowa. Po jej zakończeniu biegły wyceni ile miasto będzie musiało zapłacić za grunty obecnym właścicielom – powiedział nam Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

W roku 2017 samorząd Ostrowa przeprowadził podział gruntów, w tym roku nastąpi przejęcie wspomnianego terenu przez miasto. Władze dogadały się z właścicielem kawałka ziemi, zgodził się on na udostępnienie przejścia mieszkańcom.
– Do momentu zakończenia procesu przejęcia przez miasto części gruntu, jego właściciel zgodził się na udostępnienie przejścia mieszkańcom. Od dziś przejście jest otwarte – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Trwa właśnie porządkowanie i równanie terenu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick