Dofinansowanie już pewne. 9 milionów dla Ostrowa

4
Ta kasa już nie "ucieknie". Prawie dziewięć milionów złotych to pewne środki na rewitalizację przestrzeni miejskiej. Dziś w Urzędzie Miejskim prezydent Beata Klimek podpisała umowę na dofinansowanie, które pozyskano z tzw. ZIT-ów na modernizację centrum miasta.

Samorząd Ostrowa rozpoczął już szeroko zakrojoną rewitalizację miasta. Projekt, w którego skład wejdą cztery przedsięwzięcia będzie łącznie kosztował miasto ponad 11 milionów złotych. Prawie 9 milionów to środki zewnętrzne, na które podpisano właśnie umowę. Są to więc pieniądze pewne, których miasto nie będzie musiało w żaden sposób zwracać.

Trwa już modernizacja starej sali sesyjnej, czyli sali nad Bankiem Ochrony Środowiska w sąsiedztwie Urzędu Miasta. Tam powstanie miejsce aktywizacji obywatelskiej. Następny w kolejne do rewitalizacji jest trakt od Konkatedry, przez ulice Wiosny Ludów, Kolejową, aż do dworca PKP. Będzie równany bruk, pojawią się nowe nasadzenia czy oświetlenie.

Swoje oblicze zmienią także Ogródki Jordanowskie. – Będą one miejscem zabawy dla dzieci i odpoczynku dla rodziców w nowoczesnym wydaniu. To już nie będzie tylko plac zabaw dla zdrowych dzieci, ale i dla tych niepełnosprawnych. Zabawa to jedno, w planach mamy także przeznaczenie części tego terenu na przykład pod boisko sportowe – wymieniała dziś podczas podpisania umowy prezydent miasta Beata Klimek. Wisienką na rewitalizacyjnym torcie ma być Amfiteatr w Parku Miejskim. Zostanie gruntowanie odbudowany, by znów być centrum wydarzeń kulturalnych i imprez plenerowych.

Szczegóły w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. “Ulica Kolejowa do dworca kolejowego” – pobożne życzenie i nadgorliwość Pani redaktor. Będzie tylko do końca deptaku, gdyż Miasto poszło zbyt zachowawczo. Oczywiście logiczne byłoby zrobić całość, takie były plany, ale pozostało to w fazie planistycznej.

    • Panie Matuszczak weź się pan już wyłącz, bo tego wiecznego biadolenia już się nie dało słuchać, a teraz i czytać się nie da. Do roboty jakiej się pan weź!

    • Anonim: z Kalisza jesteś? To chyba dobrze, że ktos jeszcze sie o to miasto martwi. Rozumiem że dla Ciebie jest ważniejsza wypłata z UM niż dobro naszych dzieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick