DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dodatki specjalne w urzędach. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w całym regionie

Powracamy do tematu dodatków specjalnych, które są przyznawane urzędnikom najwyższego szczebla. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w samorządach południowej Wielkopolski.

Fot. Pixabay

Temat dodatków specjalnych wypłynął po koniec sierpnia, podczas sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Wtedy radny Przemysław Krysztofiak poinformował, że dodatki miały być wypłacane zastępcom prezydenta, sekretarzowi oraz skarbnikowi nieprzerwanie przez pięć lat. Radny zapoznał się z raportem Regionalnej Izby Obrachunkowej, który liczy 50 stron, a w nim zawarto informacje o naruszeniu przepisów ustawy o pracownikach samorządowych.

NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TUTAJ: 

W materiale wideo powyżej można usłyszeć przedstawicieli innych samorządów południowej Wielkopolski. Do każdego z nich wysłaliśmy zapytanie drogą mailową i poprosiliśmy o udzielenie informacji na temat tego, czy burmistrz, wiceburmistrzowie, sekretarz i skarbnik pobierali dodatki specjalne w okresie od stycznia 2020 do grudnia 2024 roku. Zadaliśmy również pytania: Jeśli były przyznane, to w jakiej wysokości i co było powodem ich przyznania (o jakich dokładnie kwotach mowa)? Czy były przyznane w sposób stały czy okazjonalny? Jeśli nie były przyznane, to dlaczego?

Odpowiedź z Miasta i Gminy Ostrzeszów – KLIKNIJ TUTAJ.

Odpowiedź z Miasta i Gminy Pleszew – KLIKNIJ TUTAJ.

Odpowiedź z Miasta i Gminy Jarocin – KLIKNIJ TUTAJ.

Odpowiedź z Miasta i Gminy Krotoszyn – KLIKNIJ TUTAJ.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Ł
    Łukasz

    piątek, 29 listopada, 2024

    Za co te dodatki?Za pierdzenie w stołki?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz