Doczekali się ośrodka zdrowia. Mikstaczanie gościli ministra zdrowia

30
Doczekali się! W Mikstacie oficjalnie otwarto nowoczesny ośrodek zdrowia. Inwestycja warta ponad 5 milionów złotych budowana była ponad rok. W poniedziałek placówkę miał okazję odwiedzić i zobaczyć Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Architekt przy projektowaniu wkomponował nowy budynek w krajobraz placu, zastosował oryginalne rozwiązania: np. różnice w wysokości terenu, grę oświetlenie, efektowne wykorzystanie zieleni, czyli trawnik na dachu budynku itp. Obok przychodni znajduje się 10 miejsc parkingowych.

Według planu ośrodek zdrowia posiada pięć poradni: ogólna – trzy gabinety lekarskie i trzy zabiegowe oraz pracownia USG; dziecięca – 2 gabinety lekarskie i punkt szczepień; stomatologiczna – trzy gabinety: lekarski, pielęgniarski i zabiegowy; ginekologiczna – gabinet lekarski z kabiną intymną i pokojem przygotowawczym dla położnej; rehabilitacyjna – gabinet przyjęć.

W oficjalnym otwarciu ośrodka zdrowia wziął udział Adam Niedzielski, minister zdrowia. Teraz z placówki będą mogli korzystać mieszkańcy takich miejscowości, jak Biskupice Zabaryczne, Kaliszkowice Kaliskie, Kaliszkowice Ołobockie, Komorów, Kotłów, Mikstat, Mikstat Pustkowie i Przedborów.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

 1. Aż mnie trafiło!!! Ostrzeszowski szpital walczy o przetrwanie i należy podejmować trudne wizjonerskie decyzje – posła A.Grzyba nie ma – „ani widu, ani słychu”.Gdy natomiast w Mikstacie oddają ośrodek zdrowia, to „ni z tąd ni zowąd ” pojawia się poseł Grzyb. Uśmiechnięty i przytulony do PIS-owskiego towarzystwa. …Szkoda słów- upadek totalny. Żadnego innego posła z opozycji nie ma.

 2. A może minister Niedzielski zainteresowałby się szpitale w Ostrzeszowie i tym że wkrótce ma zostać zamknięty ,a nie kolejne wstążeczki przecinać i w nosie mieć wszystko

 3. Gdzie byli jak w Strzyżewie, około 10 km obok Mikstatu zamknięto pół roku temu nie stary ośrodek bo wybudowany w dwutysięcznych latach. Prawda jest taka że do takich małych ośrodków dobrzy lekarze nie przychodzą, nie mówiąc już nawet o stomatologach.

 4. Szpitale np. w Ostrzeszowie, Kraśniku i wielu innych polskich miastach ledwo zipią, a tutaj posłanka S. zwiozła swoje pisowskie towarzystwo, aby poszczycić się nowym ośrodkiem, w którym pracuje trzech lekarzy… Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.

 5. Cieszę się że Mikstat działa i robią wszystko by pacjenci czuli się bezpiecznie ☺️ Trzeba się rozwijać .. nie jak w Ostrzeszowie sprzedano PKS młodzież nie ma gdzie się schować przed zimnem stoją na chodnikach bo nie ma wystarczająco miejsca na tym śmiesznym przystanku ! Teraz chcą zamknąć Szpital 💁 dążą do niczego !

  • To tak, jakby dziękować i bić brawo bankomatowi, że wypłacił nam NASZE pieniądze…

 6. Idą wybory parcie na szkło jest i tyle w temacie. A Mikstat i okolice to pisowskie dno a lekarze mój Boże weterynarze wiedza więcej niż oni.

 7. Szkoda tylko, że w tym pięknym ośrodku nie będzie nowych lekarzy. Większość matek z dziećmi uciekła do Prosmedu w Grabowie, przed pseudo pediatrą. Dorośli, którzy mają trochę rozumu lub po prostu potrzebują skierowań na badania, których w Mikstacie się nie uświadczy, rownież uciekają. Nowe mury, stary burdel.

 8. Większość matek z dziećmi uciekła do Prosmedu w Grabowie, przed pseudo pediatrą. Dorośli, którzy mają trochę rozumu lub po prostu potrzebują skierowań na badania, których w Mikstacie się nie uświadczy, rownież uciekają. Nowe mury, stary burdel.

 9. Proboszczyk jak ochoczo machał kropidłem, musiał sporo dostać „na tacę”… Te obrazki na ścianach z kościołem i Rochem pasują do przychodni jak pięść do nosa. No chyba że mają sugerować, że lepiej się modlić, bo z leczeniem może być kiepsko…

 10. Dziwne ze Pan Doktor nie założył tej ogromnej maseczki, którą straszy dzieci. Chodź w całym tym burdelu to na niego można jeszcze liczyć. Myślę że Pani w recepcji też powinna już zwolnić miejsce osobie młodszej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick