DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Już oficjalnie druhowie mają nową "drabinę". Teraz czas na garaż [ZDJĘCIA]

Dobrzyca gościła 1 maja wszystkich strażaków z gminy. To właśnie na terenie tamtejszej jednostki OSP odbył się Gminny Dzień Strażaka. Dla druhów gospodarzy był to ważny moment, bo tego dnia poświęcono i oficjalnie przekazano do użytku nowy wóz specjalny z drabiną mechaniczną.

Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl

1 maja był niezwykle intensywnym dniem świętowania dla druhów z naszego regionu. W Jarocinie obchodzono 135-lecie powołania Ochotniczej Straży Pożarnej, a w Dobrzycy odbył się Gminny Dzień Strażaka połączony z poświęceniem i przekazaniem do użytkowania samochodu specjalnego. Członkowie OSP Dobrzyca nie mieli wątpliwości – był to jeden z najważniejszych dni w historii tej jednostki.

Pojazd jest wyposażony w drabinę mechaniczną o wysokości 30 m. Został wprowadzony do podziału bojowego w kwietniu, ale uroczystości z oficjalnym przekazaniem odbyły się kilkanaście dni później – właśnie 1 maja. Przez poprzednie cztery miesiące trwały prace przygotowawcze, modernizacyjne, a także seria testów, ćwiczeń (m.in. na budynku Szkoły Podstawowej w Dobrzycy) i przeglądów. Dopiero po ich zakończeniu została wystawiona końcowa opinia techniczna sporządzona przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy w Otwocku.

Specjalistyczny samochód został sprowadzony z zagranicy i trafił do lokalnej jednostki w połowie stycznia 2023. Przeszedł gruntowną modernizację i został dostosowany do polskich przepisów. Dopełnienie wszelkich formalności zajęło trochę czasu, ale po tygodniach prac w tym zakresie i oczekiwań wreszcie służy lokalnej społeczności.

OSP Dobrzyca to druga jednostka na terenie powiatu pleszewskiego, która posiada taki pojazd. Na razie wóz ma tymczasowe zadaszenie. Budowa garażu powinna wkrótce ruszyć. Pierwotnie prace miały się rozpocząć w styczniu, ale ze względów technicznych opóźniły się.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz