DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dobra sytuacja na krotoszyńskim rynku pracy [WIDEO]

Sytuacja na rynku pracy w powiecie krotoszyńskim jest stabilna. 

Na koniec stycznia bezrobocie wynosiło 5,4%. Jest to wzrost o 0,3 procent w porównaniu do grudnia ubiegłego roku. To dane z całego kraju.  Z kolei w powiecie krotoszyńskim w pierwszym miesiącu 2024 roku wskaźnik ten był na poziomie  2,9%.

Dane za luty nie są jeszcze znane, ale jak mówią sytuacja z miesiąca na miesiąc się poprawia. – Oferty pracy nieustannie się pojawiają. Można powiedzieć, że jest ich dużo więcej niż na koniec ubiegłego roku. Mieliśmy około 100 wolnych miejsc pracy w grudniu, aktualne jest ich blisko 200 – informuje, Renata Wiatrak, zastępca dyrektora PUP w Krotoszynie.

Z ofert pracy, które ma Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie mogą skorzystać zarówno panie, jak i panowie. Większość dostępnych wakatów dotyczy pracy fizycznej. Pracownicy tej instytucji wyszli też z ofertą do osób młodych, które rozpoczynają swoją karierę zawodową. Od października ubiegłego roku działa tam Punkt doradztwa dla młodzieży.

Ze wsparcia oferowanego przez wspomniany punkt mogą skorzystać osoby do 35 roku życia. Pracownicy odpowiedzialni za jego obsługę dbają o to, by stale poszerzać zakres dostępnych tam usług. I tak od stycznia br. rozpoczęto realizację dwóch projektów aktywizujących osoby młode: bon mobilizacyjny oraz krótkoterminowy trening pracy”.  Na czym one polegają? O tym mówią pracownicy krotoszyńskiego urzędu pracy w materiale wideo.

Bezrobocie w Polsce wzrosło, ale nieznacznie. A jak wynika z opinii ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego ta sytuacja ma charakter sezonowy.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz