DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Do wakacji uczniowie do szkół nie wrócą

Dla jednych było to do przewidzenia, inni jeszcze się łudzili. W Dniu Dziecka Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości ogłaszając, że do 26 czerwca uczniowie będą kontynuować naukę zdalną. To oznacza, że nie wrócą do szkół do końca roku szkolnego 2019/20.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami powinno być realizowane do 7 czerwca, a więc do końca tygodnia. Kształcenie na odległość jest obowiązkowe od 25 marca. Uznaliśmy, że do 26 czerwca całe klasy nie wrócą do szkół. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe po wakacjach – wyjaśnił podczas konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.

Minister poinformował też, że wypoczynek letni może się odbyć, ale muszą być zachowane wytyczne dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego. – Przygotowaliśmy wytyczne, które organizatorzy wypoczynku będą musieli spełnić. Biura turystyczne, organizacje turystyczne i harcerskie zgłaszały się do nas, prosząc o to, aby stworzyć przepisy, które w trakcie epidemii pozwolą na organizację wypoczynku – podkreślił.

Do tej pory wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń dotyczących letniego wypoczynku. Choć ta liczba wydaje się być dużą, jest to zdecydowanie mniej ofert niż w poprzednich latach. Spośród 1068 zgłoszonych do bazy na stronie wypoczynek.men.gov.pl 608 zostało zatwierdzonych przez kuratorów oświaty. Oznacza to, że w tej chwili z formy wypoczynku zorganizowanego mogłoby skorzystać ok. 25 tys. dzieci. – Rok temu było to 1,2 mln. Ta liczba pokazuje, jak bardzo skala się zmniejszyła. Dzieci będą przede wszystkim wyjeżdżały na kolonie i obozy w kraju. W poprzednich latach pod tym względem było podobnie – wyliczył minister Piontkowski.

Trwają konkursy i przetargi na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło na niego 27,8 mln zł.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz