Do szkoły od września dojadą nową linią

1
Uczniowie z powiatu ostrzeszowskiego będą mogli skorzystać od września z nowego połączenia autobusowego. Dodatkowa linia będzie skomunikowana z dotychczasową na terenie Ostrzeszowa, co ułatwi uczniom dotarcie do szkoły na pierwszą lekcję.

O nowe połączenie autobusowe prosili rodzice, a starostwo przychyliło się do tej propozycji. Początkowo były dwie koncepcje na stworzenie nowego połączenia. Pierwsza przewidywała uruchomienie regularnej linii, a druga – modyfikację już istniejącej. Takie rozwiązanie miałoby ułatwić dotarcie do szkół w Ostrzeszowie uczniom z Kępna, Kierzna, Domanina, Myjomic i Mikorzyna.

>> Czytasz regularnie nasz portal? Polub nas też na Facebooku! <<

– Po licznych rozmowach, analizie proponowanych zmian i zakończeniu postępowań przetargowych na dowozy uczniów do szkół, prezes PKS w Ostrowie Wielkopolskim zaproponował wprowadzenie dodatkowego kursu o godzinie 6:55 na trasie Kępno – Myjomice – Domanin – Mikorzyn – Ostrzeszów – mówi Magdalena Kułak, pełnomocnik starosty ostrzeszowskiego ds. kontaktów z mediami.

Uczniowie dojadą do Ostrzeszowa o godz. 7.41 i będą mieli czas, aby przesiąść się do innego autobusu i dotrzeć na godz. 8.00 do szkoły. – Będzie to możliwe dzięki skomunikowaniu nowego kursu z tym na przystanku dworcowym o godz. 7.50. Na ul. Przemysłowej uczniowie Zespołu Szkół nr 2 będą mogli skorzystać z przesiadki i zdążyć na pierwszą lekcję – dodaje.

Nowa linia ruszy w poniedziałek 3 września, a więc w pierwszy dzień roku szkolnego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Tak jasne zdążą na 8:00 = Jak o 7.41 dojadą dopiero do Ostrzeszowa przesiądą się i wyjadą z niego to będzie około godziny 8:00. Dojada do Ostrowa Wlkp będzie 8:30, dojdą do szkoły to pierwsza lekcja się skończy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick