Do ideału daleko, ale widać poprawę – zbliża się szansa na oddanie krwi!

0
Fot. RCKiK Kalisz
Pięć z ośmiu grup krwi są wciąż na niskim lub bardzo niskim poziomie. Dawno jednak nie widzieliśmy informacji, że zapasy grup B RH+, AB RH- oraz AB RH+ są pełne! Wielkimi krokami zbliża się okazja, by wypełnić pozostałe braki. Już 8 września odbędzie się akcja Oddaj krew z kablówką!

Grupy krwi 0RH-, 0 RH+, A RH-, A RH+ oraz B RH- są na poziomie niskim lub bardzo niskim. Rzadko jednak widzi się widok zapełnionych kropel na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Takie oznaczenie widnieje przy grupach B RH+, AB RH- oraz AB RH+. To oznacza, że zapasy tych grup są pełne!

Krew to jednak lek, którego nie da się wyprodukować sztucznie, a jest on niezbędny przy operacjach, porodach, czy przy ratowaniu życia po wypadkach drogowych. Już 8 września odbędzie się 16. akcja Oddaj krew z kablówką! W tym roku spotkamy się w Arenie Ostrów!

Liczymy, że i tym razem mieszkańcy Ostrowa i innych okolicznych miast nie zawiodą, a kolejne litry krwi trafią do Centrum Krwiodawstwa i uratują komuś życie! Zachęcamy do zaglądania na facebookowy fanpage akcji Oddaj krew z kablówką, gdzie publikowane są przydatne informacje!

Akcję organizuje Telewizja Proart we współpracy z Miastem Ostrów Wielkopolski oraz spółką Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick