DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dlaczego remont mostu na Poznańskiej się "spowolnił"?

Remont starego mostu w ciągu ul. Poznańskiej w Ostrowie Wielkopolskim miał ruszyć w drugiej połowie marca. Jest druga połowa maja, a prace nie postępują w szybkim tempie. Mieszkańcy pytają, co się dzieje.

Czytelnicy zwrócili się do redakcji wlkp24.info z pytaniem o postępy w remoncie mostu w ciągu ul. Poznańskiej. Nasza redakcja skontaktowała się z poznańskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby zapytać o stan prac. – Kiedy wykonawca zaczął rozbierać płytę mostową, musieliśmy przeanalizować stan tego obiektu – wyjaśnia Alina Cieślak, rzeczniczka prasowa GDDKiA w Poznaniu.

Okazało się, że uszkodzenia są tak rozległe, że płyta musi zostać wymieniona cała, a nie – jak wstępnie planowano – jej najbardziej zniszczone fragmenty.

Po rozpoczęciu prac zostały one – jak się dowiedzieliśmy – „spowolnione”, co zaniepokoiło mieszkańców wyczekujących z niecierpliwością dnia, w którym droga ponownie zostanie otwarta. Most powstał w latach 60. XX wieku, co oznacza, że ma ponad 60 lat. Kolejnym czynnikiem mogło być duże natężenie ruchu spowodowane tym, że to fragment drogi krajowej. Wpływ na stan architektury mostowej mogły mieć również warunki atmosferyczne.

Z relacji rzeczniczki wynika, że spowolnienie prac nie powinno wpłynąć na długość prowadzenia robót. – Otrzymaliśmy zapewnienie, że wykonawca dołoży wszelkich starań, aby zakończyć prace w takim terminie, aby najpóźniej do końca sierpnia most mógł zostać oddany do użytku – podkreśla Alina Cieślak w rozmowie z wlkp24.info.

Na razie nie wiadomo jednak, o ile więcej będą kosztowały prace w związku z poszerzeniem zakresu inwestycji. – Zależy nam przede wszystkim na tym, aby przeprowadzić ten remont kompleksowo i od razu. Tak aby nie wracać do niego za jakiś czas. Dlatego płyta mostowa zostanie wymieniona w całości od razu – dodaje.

INNE ARTYKUŁY NA TEMAT REMONTU MOSTU NA UL. POZNAŃSKIEJ:

Fot. Mapa GDDKiA

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • B
    budyń

    wtorek, 21 maja, 2024

    proszę pamietać żeby pleban poswiecił most

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz