Dlaczego plakaty wyborcze jeszcze wiszą?

3
Wybory samorządowe 2018 już dawno za nami, a w wielu miastach do tej pory wiszą banery z twarzami kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych. Nie brakuje ich również w Ostrowie Wielkopolskim. Dlaczego nie zostały jeszcze zdjęte? Wyjaśniamy na wlkp24.info.

Jak długo mogą wisieć takie plakaty i banery? Na kim spoczywa obowiązek ich usunięcia? Niestety, żaden z kandydatów z Ostrowa Wielkopolskiego, których banery zauważyliśmy na ścianach budynków, nie chciał się wypowiadać na ten temat.

Zapytaliśmy Adama Plichtę, komisarza wyborczego z Kalisza, by przybliżył, co z obowiązkiem usunięcia plakatów wyborczych. – Przepisy określają to jasno. Powinny one zniknąć w ciągu 30 dni od wyborów. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny – powiedział w rozmowie z nami. Są jednak wyjątki od tej reguły.

Kiedy banery mogą wisieć dłużej i od kogo w tym przypadku zależy ich usunięcie? Odpowiada Adam Plichta w naszej rozmowie telefonicznej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Męczycie temat, a przecież takie bilbordy na prywatnych nośnikach mogą wisieć latami, dopóki ktoś nie wykupi na nich reklamy. Zresztą wyraźnie powiedział to komisarz. Materiał o bilbordach, a żadnego pytania do właścicieli tych powierzchni :)))) Brawo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick