Dlaczego PIT-y będą przeliczane dwa razy?

0
Rozpoczyna się czas corocznego składania zeznań podatkowych. Jedną z istotnych zmian wprowadzonych w ubiegłym roku jest ujednolicenie terminu składania PIT-ów. Nie jest to jedyna różnica. O tych najważniejszych mówią pracownicy Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Zeznania podatkowe można składać w papierowej formie robiąc to osobiście w Urzędzie Skarbowym bądź wysyłając pocztą. Można też rozliczyć się z fiskusem bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi e-PIT. – Podatnik po zalogowaniu się do systemu, znajdzie tam wypełnione zeznanie podatkowe. Może uzupełnić je o różne ulgi, odliczenia bądź wskazać organizację pożytku publicznego, której przekaże procent swojego podatku – informuje Małgorzata Marchwiak, kierownik referatu obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Krotoszynie.

Tegoroczne rozliczenia PIT-ów będą nieco bardziej skomplikowane, niż te ubiegłoroczne. Powód? Liczne zmiany wprowadzone przez ustawodawcę w 2022 roku. Są to m.in.:

  • ujednolicenie terminu składania PIT-ów,
  • podniesienie kwoty wolnej od podatku,
  • zniesienie ulgi dla klasy średniej,
  • podniesienie procenta przekazywanego organizacjom pozarządowym z 1% do 1,5%.

O szczegółach związanych ze zmianami w PIT-ach oraz o tym, dlaczego każde tegoroczne zeznanie podatkowe będzie przeliczane dwa razy, mówią w materiale wideo pracownicy Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Termin składania PIT-ów upływa 2 maja.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick