„Dla Systematycznych” – wolne mieszkania dla niepełnosprawnych. Co z kolejnymi blokami?

4
Mieszkań w ramach Ostrowskiego Programu „Dla Systematycznych” już nie ma. Ale spokojnie, bo nie ma tych, które zostaną oddane do użytku za kilka miesięcy. Jednak przed ostrowskim samorządem docelowo jeszcze siedem kolejnych budynków do postawienia. Przyjrzeliśmy się na jakim etapie są prace budowlane przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim i jak będzie przebiegać budowa kolejnych lokali.

Ostrowskiego Programu „Dla Systematycznych” zakłada docelowo budowę dwunastu bloków mieszkalnych z lokalami o różnych metrażach oraz z mieszkaniami dla osób niepełnosprawnych. Obecnie stawiane są dwa budynki obok trzech już istniejących. – Blok nr 18 ma skończoną elewację, w środku kończymy tynki, zostało jedno piętro. Trwają prace wykończeniowe. W drugim bloku wykończenie w środku jest na etapie 75%. Myślę, że około 15. sierpnia wszystko będzie do oddania. Opóźnień nie ma – mówi portalowi wlkp24.info Tomasz Woźniak, kierownik robót.

Na początku czerwca miasto zakończyło przyjmowanie wniosków o mieszkania. Wpłynęło ich ponad sto, zainteresowanie jest bardzo dużo. Część z nich odpadła ze względów formalnych, ale 90 rodzin czeka już na losowanie, które zaplanowano w lipcu. Po wakacjach powinni otrzymać klucze do nowych „M”.

Jak mówi Jerzy Bartuzi, dyrektor ds. technicznych ostrowskiego Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, niewielkie zainteresowanie jest mieszkaniami dostosowanymi do osób niepełnosprawnych. – Powtarzamy przyjmowanie wniosków, w każdym z bloków jest jedno takie mieszkanie na parterze – mówi. A kiedy będą powstawać kolejne bloki, których do wybudowania docelowo zostało jeszcze siedem? – W tej kadencji zostały wybudowane 4 bloki [pierwszy wybudowano w poprzedniej kadencji – przyp.red.], ale jak będzie to wyglądało w kolejnej „czterolatce” – trudno powiedzieć. Plan jest na dwanaście bloków – mówi. Pewne jest, że jeśli obecny samorząd będzie realizował kolejną kadencję – mieszkania powstaną. Jeśli nie, wszystko będzie zależało czy nowe władze zdecydują się kontynuować program.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Skoro w poprzedniej kadencji powstał już jeden blok w ramach tego programu, to jak można mówić, że program został rozpoczęty przez obecną prezydent? Coś za dużo tej propagandy.

  2. Korytarze okropnie długie zamiast 3 mieszkań 3 pokojowych spokojnie mogło by być ich 5 ale po co. .. budowanie dla rodzin z dZiećmi widzę że nie przemyslane

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick