Dla samotnych i potrzebujących. Żur Wielkanocny z Caritas

3
Wielkanoc to najważniejsze święto w Kościele Katolickim – ludzie na całym świecie zasiadają do wspólnego stołu. Są jednak tacy, którzy zmuszeni są świętować w samotności, bądź trudna sytuacja życiowa nie pozwala im na zorganizowanie jakiegokolwiek posiłku. Na przeciw potrzebującym z Ostrowa Wielkopolskiego wyszli dziś pracownicy i wolontariusze Ostrowskiego Centrum Pomocy Caritas – przygotowali m.in. żurek, kiełbasę, jajka i zorganizowali dla nich tradycyjne wielkanocne śniadanie.

Żur Wielkanocny z Caritas – to spotkanie przy stole w nowej siedzibie Ostrowskiego Centrum Pomocy Caritas przy ulicy Ledóchowskiego 8, tuż przy ostrowskiej farze, na które organizatorzy zaprosili osoby samotne, starsze i uzależnione. – Wiele osób w Ostrowie Wielkopolskim chciałoby ze sobą pobyć w formie takiego śniadania wielkanocnego i dlatego uważamy, że warto takie inicjatywy robić i myśle, że to nie była tylko tegoroczna inicjatywa, że to będzie już taka tradycja naszego Caritasu – tłumaczy Aurelia Gabryszak, terapeutka w Ostrowskim Centrum Pomocy Caritas.

Wiele osób przyszło na wielkanocne śniadanie, by nie czuć się w święta samotnie – chodzi o to, by porozmawiać, poczuć wiosenną atmosferę i pobyć choć przez chwilę razem. – Zachwyca mnie tutaj serce, samo wejście jest tutaj bardzo miłe, już takie świąteczne. To wzrusza ludzi, na prawdę łzy się pokazują, że coś takiego można przeżyć – cieszy się jedna z osób przybyłych na śniadanie wielkanocne w ostrowskim Caritasie. – Decyzja o zorganizowaniu śniadania była bardzo spontaniczna.(…) Poprosiliśmy także osoby z zewnątrz do pomocy, więc w Ostrowie jest wiele ludzi, którzy czują miłosierdzie, którzy chcą pomagać, więc dziękujemy im za to wsparcie   – dodaje Aurelia Gabryszak, terapeutka w Ostrowskim Centrum Pomocy Caritas.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawa inicjatywa.
    A o wiele lepsza jest ta co robią ludzie z Nakarmieni.pl. Śniadanie wielkanocne tak jak sama nazwa wskazuje robią dokładnie w Wielkanoc rano w szkole podstawowej nr 1

  2. Zawsze śmieszy mnie to robienie takich inicjatyw w dzień inny niż do tego przeznaczony. Wigilia nigdy nie jest we wigilię, wielkanoc nie jest we wielkanoc. 🙂 Samotni i biedni i tak w te dni są pozostawieni same sobie, ale nic to, liczy się rozgłos. 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick