Dla najmłodszych i najstarszych. Inwestycje trwają

3
Rok temu ostrowskie władze miejskie przedstawiły Wielki Program Rozwoju Miasta, na który do 2023 roku samorząd wyda 250 milionów złotych. To w sumie 100 zadań inwestycyjnych finansowanych m.in. z zaciągniętej na ten cel preferencyjnej pożyczki w Europejskim Banku Inwestycyjnym opiewającej na 110 milionów złotych. Pierwszym projektem ogłoszonym w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego było przedszkole przy ulicy Dobrej. Z kolei najszybciej prace ruszyły w Domu Katechetycznym. Na wlkp24.info sprawdziliśmy, jak postępują.

1 września 2022 roku do nowego przedszkola przy ulicy Dobrej mają zostać przeniesione oddziały z dwóch innych placówek. Obiekt ma być nowoczesny, ekologiczny i dostosowany do potrzeb dzieci, także tych z niepełnosprawnościami. Przy ulicy Staszica trwa z kolei modernizacja remizy ostrowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowe mury obiektu już stoją, a tempo prac jest ekspresowe, bo druhowie ochotnicy mają się tam wprowadzić późnią jesienią tego roku. Pierwsza inwestycja to koszt 11,5 miliona złotych, druga kosztuje 1,2 miliona złotych i, podobnie jak przedszkole przy Dobrej, wpisuje się w Ostrowski Ekspres Inwestycyjny. Jak idą prace? O tym w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że „najszybciej prace ruszyły w Domu Katechetycznym.”, bo mamy nadzieję, że niebawem przyda się do prowadzenia w nich nauki religii. To jest właśnie miejsce na tę działalność, nie szkoły publiczne!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick