DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dla Kapy i dla kibiców. Piłkarskie święto w Boże Ciało z Ostrovią 1909

W Boże Ciało w Ostrowie Wielkopolskim czeka nas prawdziwe piłkarskie święto. Ostrovia 1909 podejmie Zawiszę Łęka Opatowska. To starcie dwóch najlepszych drużyn V ligi RedBox (gr. III). Biało-czerwoni wywalczyli awans dla Kapy – trenera grup młodzieżowych, który w lutym przeszedł rozległy krwotoczny udar mózgu i walczy o powrót do zdrowia. Każdy kibic, który przyjdzie w czwartek na Stadion Miejski, będzie mógł mu pomóc.

Remis z Kanią Gostyń 2:2 i niespodziewany pogrom w Krotoszynie w wykonaniu Astry, która pokonała Zawiszę Łęka Opatowska 4:1, Ostrovia 1909 wywalczyła upragniony awans do IV ligi po dwóch latach gry szczebel niżej. To powrót, który ma zwiastować nowy początek w klubie targanym w ostatnich latach różnymi problemami.

Właśnie ich efektem by rozpad seniorskiego zespołu i spadek w rozgrywkach. Po powrocie do drużyny Piotra Konstanciaka, który podjął się odbudowy drużyny, biało-czerwoni zaczęli grać inny futbol: ładniejszy dla oka, bardziej ofensywny, przemyślany. Efektem tego jest awans i dobra postawa na przestrzeni całego sezonu.

Piłkarze zadedykowali ten sukces Kapie, czyli Piotrowi Kasprzykowi – legendzie Ostrovii, a ostatnio trenerowi grup młodzieżowych klubu, który w lutym przeszedł rozległy krwotoczny udar mózgu i walczy o powrót do zdrowa. Niewykluczone, że będzie obecny podczas czwartkowego meczu. Ma też przyjechać Zosia Buszewska – reprezentantka Polski, która pod koniec maja ogłosiła niespodziewanie zakończenie gry w piłkę na profesjonalnym poziomie.

Dla dzieci zostanie przygotowane mini boisko do gry w piłkę, na którym będą mogły się bawić podczas czwartkowego popołudnia. Nie zabraknie też balonów i słodkich upominków.

Dorośli natomiast będą mogli wesprzeć leczenie i rehabilitację Kapy poprzez zakup biletów-cegiełek. – Cały dochód z tego meczu przekażemy na Piotra Kasprzyka – zapowiada Andrzej Kryjom, członek zarządu Ostrovii 1909.

Mecz z Zawiszą Łęka Opatowska będzie ostatnim rozegranym na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim w tym sezonie. To spotkanie w ramach przedostatniej kolejki. Biało-czerwoni zakończą rozgrywki za tydzień wyjazdowym meczem z Astrą Krotoszyn.

LINK DO INTERNETOWEJ ZBIÓRKI DLA KAPY

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • KK
    kks kalosz

    czwartek, 8 czerwca, 2023

    Oby bez walkowera jak w poprzednim meczu. 😀

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz