DKF na październik pod hasłem graczy

1
Cztery obrazy zobaczymy w październiku w ostrowskim dyskusyjnym klubie filmowym. Seanse odbywają się – tradycyjnie – w poniedziałki, w Kinie "Komeda", o godz. 19.00. Dwa filmy zostaną także wyświetlone w ramach Filmowego Klubu Seniora.

Pierwszy seans zaplanowany jest na 7 października. To dramat „Parasite” w reżyserii Joon-ho Bonga. Czworo bohaterów chce w jak najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Kolejny film to „Magiczne noce” w reż. Paola Virzìego. To komedia, której akcja rozgrywa się w Rzymie w 1990 roku podczas mistrzostw świata w piłce nożnej.

21 października w Kinie “Komeda” zobaczymy dramat belgijsko-francuski „Dzięki Bogu” w reż. Françoisa Ozona. Mistrz współczesnego kina francuskiego podjął w nim temat pedofilii w Kościele. W nagrodzonym na Berlinale (Wielka Nagroda Jury) „Dzięki Bogu” przywołał głośną we Francji aferę z udziałem lyońskiego kardynała Bernarda Preynata. Choć film sięga po historię z pierwszych stron gazet, nie popada w banalną publicystykę. Ozon punkt nacisku kładzie na ofiary, które po latach opowiadają publicznie o swojej traumie.

Ostatni film października to francuska komedia „Krewetki w cekinach” w reż. Cédrica Le Gallo’a i Maxime’a Govare’a. „Krewetki w cekinach” to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. To pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą – w rytmie przebojów disco.

W październiku zostaną wyświetlone także dwa obrazy w ramach Filmowego Klubu Seniora. To dwie komedie: „Patrick” w reż. Mandiego Fletchera i „Oszustki” w reż. Chrisa Addisona.

KLUB FILMOWY „NA WOLNOŚCI” – PAŹDZIERNIK 2019
7 X 2019, godz. 19.00: Parasite (Gi-saeng-chung, reżyseria: Joon-ho Bong, dramat, Korea Południowa, 132 min.
14 X 2019, godz. 19.00: Magiczne noce (Notti magiche), reżyseria: Paolo Virzì, komedia, 125 min.
21 X 2019, godz. 19.00: Dzięki Bogu (Grâce à Dieu), reżyseria: François Ozon, dramat, Belgia, Francja, 137 min.
28 X 2019, godz. 19.00: Krewetki w cekinach (Les crevettes pailletées), reżyseria: Cédric Le Gallo, Maxime Govare, komedia, Francja, 100 min.

FILMOWY KLUB SENIORA – PAŹDZIERNIK 2019
7 X 2019, godz. 17.00: Patryk (Patrick), reżyseria: Mandie Fletcher, komedia, Wielka Brytania, 94 min.
28 X 2019, godz. 17.00: Oszustki (The Hustle), reżyseria: Chris Addison, komedia, USA, 94 min.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick