Disco polo zmieszane z „kulturą przez duże K”. Dlaczego?

0
Zdziwieni mogli być fani muzyki alternatywnej, gdy dowiedzieli się, że w piątkowy wieczór - tuż przed sobotnimi koncertami z cyklu "Więc Wiec" w Krotoszynie - na scenie pojawią się gwiazdy muzyki disco polo. Jak zapewnia dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i zarazem organizator "Więc Wiec" Wojciech Szuniewicz: - Więc Wiec zaczął się w sobotę, nie w piątek. To co było w piątek było ukłonem w stronę większości.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Wojciech Szuniewicz nie jest – mówiąc delikatnie – zwolennikiem muzyki disco polo. Tym większe mogło być zdziwienie co niektórych osób, gdy okazało się, że na tej samej scenie, na której odbywają się koncerty „więcwiecowe” w piątkowy wieczór będzie odbywać się „Gala Disco Polo”. Zagrali: BOYS, Players, Skaner. Dzień później, w sobotę, „kulturę przez duże K” prezentowali: „Disco z klasą”, Kinga Głyk i The Dumplings.

Organizator „Więc Wiec” nie kryje, że pierwszy koncert był odpowiedzią na piątkowe wydarzenie. A koncert orkiestry symfonicznej, która gra aranżacje discopolowych hitów spotkał się z dużym uznaniem. – Disco polo to też są dźwięki, muzyka to dźwięki. Więc uważam, że każde dźwięki da się odpowiednio przerobić i w różnoraki sposób zaaranżować. (…) Zrobiłem dwa utwory na początek i się okazało, że da się i wychodzi to super – mówi Marcin Werner, kompozytor i współtwórca projektu „Disco z klasą”, który rozpoczął sobotni „Więc Wiec”. To nic innego jak koncert symfoniczny, podczas którego usłyszeliśmy orkiestrowe wersje hitów disco polo.

Wojciech Szuniewicz podkreślał w sobotę, że piątkowy koncert był „ukłonem w stronę większości”, ale rozwinięcie tego tematu znajdziecie w załączonym materiale filmowym.

Przypominamy przy okazji, że kolejny i zarazem ostatni „więcwiecowy” wieczór zaplanowano na 1. września. Wtedy zgrają: Positiv, Lao Che oraz Czesław Śpiewa.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick