Derby dla KKS-u. Porażka Centry

0
Nie zabrakło emocji w dzisiejszych meczach o trzecioligowe punkty. W Jarocinie doszło do derbowego spotkania. Zespół Jaroty podejmował KKS Kalisz. Jak przystało na mecze jarocińsko-kaliskie spotkanie stało na dobrym poziomie. Sporo było walki. W 20 minucie kaliszanie objęli prowadzenie po uderzeniu Roberta Tunkiewicza, ale dziewięć minut później do wyrównania doprowadził Mikołaj Marciniak. W II połowie częściej przy piłce byli goście, ale dobre sytuacje strzeleckie miały obie drużyny. Decydująca bramka tego meczu padła dopiero w 89 minucie. Wówczas w roli głównej wystąpił Rafał Jankowski, który zachował najwięcej zimnej krwi i zapewnił KKS-owi wygraną 2:1. Swój mecz przegrała za to ostrowska Centra, która podejmowała KP Starogard Gdański. Jedyny gol tego spotkania padł w 77 minucie. Jego autorem był Dawid Retlewski. W tabeli KKS Kalisz z dorobkiem 37 punktów zajmuje 5 miejsce. Centra ma 20 punktów i jest na 13 miejscu. Jarota z dorobkiem 17 punktów zajmuje 14 lokatę.