DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Deklaracja dotycząca sposobu ogrzewania złożona? Spiesz się, zostało mało czasu

Proces składania wniosków rozpoczął się 1 lipca 2021 roku, a zakończy się 30 czerwca. Zostało więc coraz mniej czasu na złożenie deklaracji dotyczącej sposobu ogrzewania budynku. Obowiązek ten dotyczy każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości.

Wnioski można pobierać ze strony internetowej www.ceeb.gov.pl, bezpośrednio w urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania lub poprzez ePUAP. – Druk dokumentu jest prosty, ale jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy do dyspozycji naszych mieszkańców. Za brak złożenia deklaracji grozi kara od 500 do 5 000 złotych – mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

W Polsce złożono już ponad 3 miliony deklaracji dotyczących sposobu ogrzewania budynków. Z kolei do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim do tej pory wpłynęło 40% wniosków. – Warto zaznaczyć, że taką deklarację musi złożyć zarówno właściciel albo zarządca nieruchomości zamieszkałej, jak i niezamieszkałej. Ten obowiązek dotyczy również zarządców ogródków działkowych – podkreśla Małgorzata Spiżewska , kierownik Referatu Transportu Miejskiego w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Ale po co. Na co im te wiadomości. Przecież w spisie powszechnym były zawarte takowe pytania i udzielone odpowiedzi.

  Odpowiedz
 • Z
  zły

  poniedziałek, 16 maja, 2022

  Pewnie po to, żeby dowiedzieć się czym się najwięcej pali, żeby dobić podatnika nowymi podatkami.

  Odpowiedz
 • JK
  Jarek K

  wtorek, 17 maja, 2022

  Zamiast faktycznie zrobić coś dla ludzi i zająć się cena opału to będą teraz walić kary za niezłożenie jakies chorej deklaracji. I teraz zrobią pewnie tak, że jak złożysz deklaracje że palisz węglem którego cena sięga kosmosu i którego nie ma, a przejdziesz na inny rodzaj paliwa, bo będziemy palić czym się da, to dowalą ci taką karę że lepiej będzie zamarznąć

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz