Debata samorządowa o Nowych Skalmierzycach za nami. O czym mówili kandydaci?

131
Zakończyła się pierwsza Debata samorządowa zorganizowana przez Telewizję Proart oraz portal wlkp24.info. W naszym studiu zasiedli kandydaci na stanowisko burmistrza Nowych Skalmierzyc. Październikowe wybory będą o tyle ciekawe, że żaden z dotychczasowych kandydatów wcześniej burmistrzem nie był. W tym gronie nie znalazła się więc Bożena Budzik, która od 1992 roku piastuje najwyższe stanowisko w gminie.

Kandydaci odpowiadali na pytania prowadzącej, ale większa część debaty była poświęcona zadawaniu pytań przez samych kandydatów. Zostały one podzielone na pięć rund: gospodarka, polityka społeczna, edukacja, kultura i sport oraz autopromocja.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jednym z pierwszych pytań było to, dotyczące pomysłu władz Kalisza na przyłączenie części gminy Nowe Skalmierzyce do tego miasta. W rundzie poświęconej edukacji panowie zaprezentowali swoje pomysły na oświatę m.in. te dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa posad i komfortu pracy nauczycieli, czy zniesienia opłat za korzystanie z przedszkoli. Dyskusja dotyczyła również pomysłów na rozwój edukacji szkolnej oraz zapewnienia młodzieży lepszego startu w dorosłe życie dzięki sprofilowanej nauce.

Podniesiono także problem braku orlików na terenie gminy, ale dyskusja toczyła się również na temat budowy sal gimnastycznych. Chwalono dotychczasowe działania, zapowiadano kolejne, ale też krytykowano. Nie brakowało obietnic i zapowiedzi związanych z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz, które mogłyby odciążyć budżet, a jednocześnie pozwolić na zwiększenie liczby inwestycji. Pojawiły się też propozycje na zmianę finansowania klubów sportowych z pieniędzy z budżetu gminy.

Na koniec każdy z kandydatów miał możliwość zaprezentowania się i zachęcenia wyborców, by oddali głos właśnie na niego.

Nagranie z debaty dotyczącej Nowych Skalmierzyc możecie obejrzeć poniżej, a także na naszym kanale na YouTubie. Powtórka w Telewizji Proart o godz. 23.00.

Harmonogram debat w TV Proart:

1 października, godz. 18.00 – Nowe Skalmierzyce
4 października, godz. 18.00 – Pleszew
8 października, godz. 18.00 – Ostrzeszów
11 października, godz. 18.00 – Jarocin
15 października, godz. 18.00 – Krotoszyn
18 października, godz. 18.00 – Ostrów Wlkp.

Napiszcie w komentarzach, który kandydat – Waszym zdaniem – wypadł najlepiej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

131 KOMENTARZE

  • Gmina potrzebuje stanowczego głosu dla jej mieszkańców. Pewnych rzeczy nie zobaczymy na zdjęciach, za to wypowiedzi podczas debaty na proste pytanie Pana Mituły są najlepszą oceną i dotyczą każdego z kandydatów. Niech każdy z was odpowie sobie na to samo pytanie. Co zrobiłeś/aś dla swojej Gminy w ostatnich latach? Zamiast lamentować jak to jest źle, spójrzcie na naszą Gminę. Prawda jest taka że przez ostatnie 26 lat wydarzyło się sporo dobrego i tylko ślepy zaprzeczy. Jestem zadowolonym mieszkańcem i ciesze się że tutaj mieszkam. Pozdrawiam.

 1. Jerzy Łukasz Walczak co zrobiłeś dla Skalmierzyc…? yyy yyy no. – Mistrz czyli nic.
  Paweł Błaszczyk nieśmiały ale szczery, cała reszta no cóż. Pozdrawiam.

  • Mógł mu się Mituła nie wcinać jak zaczął sie Walczak wypowiadać to by go nie wytrącił. Pani Redaktor powinna od razu stanowczo zaprotestować. Poza tym swoje powiedział. Mógł powiedzieć tyle i po temacie. Dla mnie Walczak najbardziej merytoryczny. Nie wytresowany tylko szczery.

  • Dworzec ponad gminę, województwo, Polskę a nawet ponad świat. Cytat z kandydata Mituły. To powinno być w Teleexpressie. świetne to było. Ma mój głos 😂

 2. PYTAJMY KANDYDATÓW NA BURMISTRZÓW, WÓJTÓW I PREZYDENTÓW MIAST!

  1. Czy jako prezydent miasta będzie Pan/Pani przydzielać mieszkania komunalne tzw. uchodźcom z Azji i Afryki?
  2. Czy spółki komunalne o charakterze strategicznym pozostawi Pan/Pani w gestii samorządu, czy sprzeda np. inwestorom zagranicznym?
  3. Czy uzna Pan/Pani roszczenia majątkowe niektórych organizacji żydowskich?
  4. Czy dopuści Pan/Pani do promocji homoseksualizmu w szkołach i w przestrzeni publicznej?

 3. Najlepiej ze wszystkich kandydatów wypadł Pan Mituła najbardziej merytoryczne wypowiedzi, mam wrażenie że jako jedyny wiedział jaki plan chce zrealizować, znał własny program (chyba nie wszyscy znali swoj program wyborczy) także program kontrkandydatów a przede wszystkim wypowiadał się płynnie i z sensem na wszystkie pytania.

  Później Pan Gierz też wiedział o czym mówi na początku widać było stres ale po chwili już odpuścił, może nie ze wszystkimi punktami jego programu się zgadzam ale chociaż pokazał że potrafi się wypowiadać na różne tematy.

  Pan Walczak, bardzo słabo jako radny powiatowy 3 kadencji z doświadczeniem samorzadowca nie pokazał nic, ani prezencją, ani wypowiedzią. Po człowieku z takim doświadczeniem jak opisane chociażby w ulotce wyborczej spodziewałem się dużego profesjonalizmu, a program to garstka pomysłów z powiatu przesypanych na gminę.

  Pan Błaszczyk… hmm… cieniutko, osoba która piastowała funkcję wice burmistrza chyba nie do końca ma świadomość jak działa gmina i co się w niej dzieje.

  Pozdrawiam

  • Debata jak debata Pan Mituła też się miotał, szczególnie na pytaniach od konkurentów. Czy wypadł najlepiej z tej czwórki? Być może ale to za mało na bycie burmistrzem. Nie kto inny jak on jest gwarantem i kontynuatorem obecnej władzy a mieszkańcy tego juz nie chcą. Co do Gierza, Walczaka czy Błaszczyka, każdy miał lepsze lub gorsze momenty. Stres zrobił swoje. Widać nie szkolili się przed występami w telewizji. Postawili na naturalność. I życzę im by to właśnie któryś z nich wygrał. I tego chcemy u nas w gminie. Żeby w końcu nastała normalność. Normalny włodarz a nie Dama w Kapeluszu czy jej człowiek. Dlatego 21 października trzeba iść na wybory i pokazać starej władzy czerwoną kartkę

 4. Nie mieszkańców te sprawy nie interesują, tak samo jak imigranci, jak ktoś chce imigrantów to niech zapewni im socjal i własny dom do zamieszkania.
  Jak Polacy wyjeżdżają do innych Państw pracować to nikt im mieszkań komunalnych nie zapewnia

  • Aha – czyli ciebie w ogóle nie zainteresuje fakt jeśli twój burmistrz/prezydent/wójt przydzieli mieszkanie socjalne jakimś przybyszom z Azji/Afryki, a Polacy nadal będą czekać?
   Będziesz się nadal dopytywał o remont Orlika czy budowę fontanny….
   Brawo PS – tylko tak dalej. Masz dzieci? Może i masz, ale w d*** masz ich przyszłość….

 5. Popieram i całkowicie zgadzam się z osobą „ocena subiektywna” debata tak naprawdę pokazała kto ma swój program i co chce zrobić konkretnego dla gminy i miasta. Brawo Panie Danielu. Gratuluje pewności opanowania i pewności siebie. W mojej ocenie wypadł Pan najlepiej. Życzę wszystkiego dobrego.

  • Zgodzę się tylko z tym, że pewny był siebie jakby wszystkie rozumy pozjadał. Nie podoba mi się ten gościu. Będzie taki sam jak jego mocodawczyni. Wszystko wie najlepiej. Mojego głosu nie ma

 6. Na naturalność postawili ? Śmieszne, nie ma to jak słabą wypowiedź tłumaczyć postawieniem na naturalność.
  Naturalnym to można sobie być na wakacjach, funkcja która się pełni, w tym przypadku rola burmistrza wymaga pewnej etykiety i postawy jak zresztą w każdym zawodzie.
  Burmistrz musi być konkretny, wiedzieć co chce powiedzieć i walczyć o dobro mieszkańców.

  • Dobro mieszkańców. Bo popuszczę zaraz. Zrozum nie chcemy tego człowieka na stołku Burmistrza. Nie chcemy Bożeny Budzik i Zdzisława Mielczarka.

 7. Do Skalmierzyce
  Nie chcecie… hmm… sądząc po wypowiedzi to chyba pracownik urzędu się trafił…
  Powiem tak, mnie nie interesują koneksje kto z kim trzyma, tak samo jak Pan Walczak z Panem Rajskim (PO) Tak jak Pan Gierz z Panem Ławniczakiem (PIS) czy jak Pan Błaszczyk z nie wiem kto chciałby z nim trzymać bo poprostu nie nadaje się do piastowania takiego stanowiska.
  Interesuje mnie kandydat który będzie w najlepszy możliwy sposób pełnił powierzoną funkcje dla dobra mieszkańców gminy i miasta

 8. Tylko Jerzy Łukasz Walczak.To widać w sondażach.Człowiek dla mieszkańców.Reszta co rolnik bez poparcia,były zastępca starej gwardii i no następca starej gwardii.Więc chyba wybór jest prosty jak chcemy czegoś nowego a nie starych układzików.

 9. Debata nic nie zmieniła, zwolennicy i przeciwnicy kandydatów kierują się dalej emocjami, a nie przedstawionymi programami czy też jak wypadł ich kandydat przed kamerą i tak dalej go wspierają. Zdecydowana większość którzy pójdą głosować 21 października debaty nie oglądała. Proponuję zadbać o pozyskanie ich głosów. Wyborco nie daj się nabrać na pijarowe chwyty

 10. Debata nic nie zmieniła, zwolennicy i przeciwnicy kandydatów kierują się dalej emocjami, a nie przedstawionymi programami czy też jak wypadł ich kandydat przed kamerą i tak dalej go wspierają. Zdecydowana większość którzy pójdą głosować 21 października debaty nie oglądała. Proponuję zadbać o pozyskanie ich głosów. Wyborco nie daj się nabrać na pijarowe chwyty i obiecanki. We wszystkim wskazany umiar

 11. Łukasz Walczak- chlopak ze Skalmierzyc. Kto choc raz mial z nim do czynienia wie ze to burmistrz dla nas. Dla ludzi. Pan Mituła? To czlowiek pani B. Czas na zmiany!

  • Wrażenia….. Oto czemu ulegamy oglądając obrazy i wsłuchując się w słowa…. Potoki słów, które nierzadko nie niosą za sobą żadnej treści. Obrazy, które mają wywołać określone odczucia i reakcje… Jednym słowem – szeroko pojęta socjotechnika – teatr – na widowni którego siedzimy my, przyszli wyborcy, a na scenie którego ON – aktor – Daniel Mituła

  • A mnie się podobał pan Walczak. Co prawda było widać, że jest stremowany (no cóż kamera robi swoje) ale za to nie starał się być kimś innym niż jest naprawdę.

 12. Wrażenia….. Oto czemu ulegamy oglądając obrazy i wsłuchując się w słowa…. Potoki słów, które nierzadko nie niosą za sobą żadnej treści. Obrazy, które mają wywołać określone odczucia i reakcje… Jednym słowem – szeroko pojęta socjotechnika – teatr – na widowni którego siedzimy my, przyszli wyborcy, a na scenie którego ON – aktor – Daniel Mituła

 13. Ludzie! Przecież my ich wszystkich znamy. A zatem wiemy, że D. Mituła to człowiek, jak to ktoś wcześniej napisał, Pani w Kapeluszu, a zatem przesiąknięty zasadami, którym ona wcześniej hołdowała. Czas to zmienić, gdyż gmina będzie funkcjonować pod hasłem „nihil novi”

 14. Anno! Dotknęłaś sedna sprawy! Takiego, naturalnego, pana Łukasza (Jerzego) właśnie znamy. Rzeczowego, miłego, uczynnego. Człowieka z otwartym umysłem i zapałem do realizacji własnych pomysłów. Panie Łukaszu! Jesteśmy z Panem!

 15. Taaa….
  Oczyma wyobraźni widzę brygadę sprzątającą codziennie inną miejscowość gminy…. Uzbrojona w śmieciarkę, łopaty, miotły, kosy i inne wyposażenie do walki z przeważającymi siłami śmieciowego wroga….. Zawsze silna… Zawsze gotowa do działania na nowym odcinku frontu…. Bez względu na warunki atmosferyczne…. Bez względu na porę roku…. To oni – rubish heroes…
  Panie Danielu!
  Kończ Waść, wstydu oszczędź…

 16. Kandydaci zróbcie sobie rachunek sumienia co dobrego zrobiliście dla drugiego człowieka, ile było takich osób. A co zrobiliście dla własnej korzyści jakie macie domy samochody gdzie jedziecie na wakacje a wyborcy popatrzcie na to i kto jest największym cwaniaczkiem o najlepiej wykreowanym fałszywym wizerunku. Odpowiedz nasuwa się sama

 17. Bardzo podobały mi się pytania pana Błaszczyka do pana Mituły – bardzo konkretne uwidoczniające jak nieudolnie zarządzano w urzędzie – w końcu sam otarł się o pracę tam jako w-ce Burmistrz – jednak -zapewne miał minimalnie inny pogląd na niektóre sprawy i wyleciał z hukiem

 18. A ja mam pytanie – Czy wy wyborcy potraficie tylko siedzieć i krytykować? Napiszcie pozytywy nt swoich kandydatów, a nie tylko oczerniacie… Zaproponujcie pomysły, które można zrealizować w naszym mieście, aby żyło nam się lepiej. Niezgoda rujnuje!!!

  • Dokładnie, niezgoda rujnuje. Pani Burmistrz mogła o tym pomyśleć zanim dała się sterować nie wiadomo komu anonimami na temat swoich pracowników. W ten sposób rozwaliła sobie sama zespół ludzi, z którymi pracowała tyle lat. Wiedząc, że sprawa karna przeciw niej nie wpłynęła pozytywnie na jej wizerunek zdecydowała o rezygnacji ze startu bo wcale tego nie planowała wcześniej postawiła, na młodszego i padło na Daniela Mitułę. Ale ponad 20 lat rządów Bożeny Budzik oraz Zdzisława Mielczarka to naprawdę za dużo. Nowe może tylko przynieść tylko korzyści dla mieszkańców. Inne spojrzenie. Całe szczęście, że wprowadzono dwukadencyjność i ludzie najpóźniej co 10 lat będą wybierali nowe władze. Jeszcze to powinno dotyczyć radnych posłów senatorów. Niech służba dla mieszkańców, obywateli będzie naprawdę służbą a nie sposobem na życie. W międzynarodowych korporacjach najwyższe władze zmienia się co kilka lat właśnie dlatego, żeby świeża krew wniosła coś czego starzy wyjadacze już nie dostrzegają. Wybory za dwa tygodnie i naprawdę bardzo dużo mieszkańców liczy na prawdziwą zmianę.

 19. Panie „zorientowany”. A jakie konkretne ma Pan zarzuty w stosunku co do osoby Pana Mituły? Nie włączając tu oczywiście poparcia ze strony Pani Budzik (Bo poparcia mogą być od różnych osób – mniej lub bardziej znanych:) ). Liczę na rzetelną i prawdziwą ocenę dot. pracowitości, kompetentności itp.

 20. Popieram Cię 'Ala’ liczy się rzetelna i prawdziwa ocena dotycząca pracowitości, kompetentności itp.
  Pan Daniel udowodnił jako kierownik referatu oświaty, że spełnia powyższe kryteria.
  To jest prawda więc inni nie chcą o tym mówić ponieważ jest to nie wygodne.

  • Niech więc się tam dalej realizuje na tym dotychczasowym stanowisku skoro taki dobry. Zero doświadczenia na polu samorządowym, w przeciwieństwie do pozostałych 3 kandydatów.

  • Taki był dobry, że nie został wcześniej VICE-burmistrzem, chociaż w ostatnich kilku latach nowi byli powoływani ??? Otwórzcie oczy!

 21. Panie „Obserwatorze” oraz „wyborco” mało konkretnie odpowiadacie na zadane pytania. Panie „Obserwatorze” a jakie to sukcesy mają pozostali 3 kandydaci:) Proszę opisać.

 22. Tak do świadomości – Zajmowane stanowiska to nie sukcesy:) Sukcesem nie jest to, że jest się radnym, vice burmistrzem, czy burmistrzem, ale to co się zrobiło dla społeczności.

 23. Panie „Obserwatorze” wiem co Pan Mituła zrobił dla społeczności lokalnej – przypomnę Panu:) Postarał się zorganizować dla dzieci ferie zimowe oraz wakacyjne ze wszystkich szkół z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, aby rodzice nie musieli martwić się co ze swoimi pociechami mają zrobić 🙂 Współorganizuje wydarzenia charytatywne i sportowe 🙂
  Proszę napisać coś o swoim kandydacie.

  • Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku wyborczym. Jak to mówią, rok cudów. Nawet Daniel Mituła organizuje festyny, sadzi krzaczki. On dużo zrobił dla Fabianowa przez ostanie lata (wróć pół roku od namaszczenia). Masakra. Nie widzisz tego, to okulary załóż. Jako mieszkaniec miasta ne chce tego wsioka na tym stanowisku.

  • Ludzie potraficie tylko atakować!!! Co z Wami nie tak??? Panie Tadeuszu proszę merytorycznie przekonać innych do swojego kandydata. Opisać jego zalety, działania na jego plus. Tylko tyle, czy aż tyle??? 🙂

  • Do Ali : Ferie zimowe to stowarzyszenie przyjaciół jarzebinki zorganizowało moja droga a Mituła nie ma ze stowarzyszeniem nic wspólnego. A wydarzenia sportowe(?) – chyba turniej dwóch wsi , i charytatywne to chyba w tym roku dopiero no bo przecież przed wyborami trzeba …..

  • Do „Grzesiek” – dziękuję za informację. Stowarzyszenie musiało przejść konkurs, dzięki temu osoby wykwalifikowane prowadziły zajęcia. Ale pomysł był kogo? Kto nadzorował proces? Proszę odpowiedzieć teraz na moje zadane pytanie. Co dotychczas z własnej inicjatywy zrobił Pan Walczak – konkretnie – jaki miał udział w wykonywanym zadaniu. Piszecie ogólnikowo, bez żadnych szczegółów a potraficie tylko oczerniać innych kandydatów.

 24. Moim kandydatem jest p. Walczak.
  Ulotkę z posumowaniem jego pracy w ostatnich 4 latach otrzymał pewnie każdy mieszkaniec, zbyt dużo by pisać.

 25. Z mituly taki mówca ze szok. Nasz dworzec chce nawet wynieść ponad świat. Posluchajcie sobie ludzie jakie farmazony ten gość chrzani. Ja pier…. marsjanie atakują!!!!!

 26. Do „Miki” – Pan Walczak też ma za to płacone co robi:) Tylko nasuwa się pytanie czy dobrze to robi:) Pani „Obserwatorze” chciałabym wiedzieć co konkretnego sam zrobił dla mieszkańców naszej społeczności lokalnej – Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Dwa zdania wystarczą;)

 27. do „obserwatora” to co jest w ulotce Pana Walczak to praca powiatu dla całego powiatu a raczej dla miasta Ostrów
  gmina Nowe Skalmierzyce oczywiście zapomniana.
  Masz rację „Ala” domena ludzi słabych – brak argumentów – nawet dwóch zdań

  • A gmina NS to w powiecie kaliskim dla ciebie jest, tak?
   Nie korzystasz ze szpitala w Ost. i nie puszczasz dzieci do szkół średnich w Ost. to s nie odzywaj

 28. Walczak nie jest z mianowania, to MIESZKAŃCY doceniali jego codzienną pomoc, wybierając go trzykrotnie do rady powiatu. Praca dla mieszkańców to przede wszystkim codzienna pomoc, to nie tylko fajerwerki i festyny…

  • Jak można mówić, że modernizacja powiatowego szpitala czy szkół średnich nie służy też mieszkańcom Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Czytam te komentarze i dziwię się co niektórym. Proszę o odrobinę obiektywizmu.

  • Mam pytanie – Co Pan Walczak zrobił, aby zmodernizować szpital? – napisał projekt o pozyskanie funduszy zewnętrznych, czy głosował jak inni radni – proszę o szczegóły?

  • Obiektywna. Tak samo można zadać w takim razie pytanie. Co Pan Mituła zrobił aby zmodernizować placówki oświatowe napisał sam osobiście jakiś projekt, zaprojektował jakąś szkołę, plac zabaw czy boisko czy to on wszystko zrobił osobiście czy pracownicy oświatowi, pracownik od projektów unijnych, dyrektorzy, kierownik inwestycji itd. To, że przecinał wstęgi nie oznacza ze to jego zasługi.

  • Widzę, że „bardzo rzeczowo” odpowiedział mi Pan na pytanie. Pytaniem – niezły polityk z Pana:)
   Odpowiem Panu na zadane pytanie. Pan Mituła nie tylko nadzoruje modernizacje placówek, ale ma pomysły na rozwiązywanie różnych problemów społecznych – problem rodziców – jakie atrakcje zapewnić dzieciom w czasie ferii i w okresie wakacyjnym, jak to ogarnąć logistycznie. Owszem zasługi są kierowane do wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcia. A teraz – Proszę o odpowiedź na zadane wcześniej pytanie.

  • Obiektywna(y) Grzesia, szczególnie wdzięczni są mu rodzice dzieci 6 letnich i 3 latków. Oni wiedza o czym pisze. Mituła może dobrze się zna na organizacji Targów jakie tam prowadzi ślubne, budowlane i rolne jak się nie mylę. Ale targi to nie gmina.

  • Do Pana „Zorientowanego???” Znowu Pan oczernia, ponieważ nie ma Pan innych argumentów. Stanowisko jakie piastuje w urzędzie Pan Daniel jest nieporównywalne ze stanowiskiem Pana Jerzego Łukasza – chyba się z tym zgodzimy. Częste reformy szkolnictwa nie są dobre dla Państwa ani dla społeczności – szczególnie dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Rozumiem niepokój rodziców. Jednak Pan Daniel próbował ze wszystkich sił znaleźć na ten czas najlepsze rozwiązania. Jest to bardzo trudne zadanie. Pytam jeszcze raz – czy może Pan odpowiedzieć rzeczowo na zadane przeze mnie pytanie, oczywiście nie oczerniając kontrkandydatów. Co Pan Walczak zrobił, aby zmodernizować szpital? – szczegóły

 29. Hmm.reasumując najlepszy kandydat analizując sytuacje to każdy tylko nie Danielek ze swoim klanem. Zdzichu musial kogoś wystawić bo gdzie będzie pracował jak Boża odejdzie? Do emerytury kilka lat zostalo a kto go zechce przyjąć pod swoje skrzydła? Poza tym 7 lat w oświacie i coś się zmieniło? Bo w szkole do której chodzą moje dzieci dosłownie NIC! może wyksztalcenie ma Daniel nieodpowiednie w końcu zarządzanie nieruchomościami niewiele ma wspólnego z oświatą. Pozdrawiam.

 30. Przez ostatnie 28 lat wydarzyło się sporo dobrego, a niektórzy żyją tylko ostatnim rokiem. Biorąc pod uwagę ile dobrego jeszcze może się wydarzyć moje ostateczne słowo to głos na Daniela Mitułe.

  • Głos rozsądku. Tak to właśnie bywa. Można zniweczyć swoje zasługi bezmyślnymi posunięciami i przekreślic wszystko co się udało. To juz jest Koniec. ta łajba tonie.

 31. Widzę, że dyskusja przyjęła status konfrontacji , kto gorszy Daniel Mituła czy Łukasz Walczak , głosy Synów Ziemi Skalmierzyckiej ok38 przeciwko pozostałej części gminy ok 28.Proszę pamiętać że w tych wyborach wybieramy burmistrza dla całej gminy a nie tylko dla Skalmierzyc z ościennymi koloniami. Wcześnie napisano że za każdym stoi ktoś a czasami całe aparaty partyjne. Być może przy Mitule zostanie Mielczarek, a co będzie jeśli wygra któryś z pozostałych kandydatów, zaleją nas ( Urząd Gminy) hordy aktywistów z PO , PSL czy PiS-u którzy stracą ciepłe posady po wyborach w innych miejscowościach.Długi wdzięczności trzeba spłacać , utworzą nowe referaty czy zwolnią 30% załogi (mniej lubianej)

 32. Długo zastanawiałem się na kogo zagłosuje, po debacie wszystko jasne.Tylko jedna osoba wzięła temat na poważnie i się do tego przygotowała.Jeśli poważnie traktuje debatę to poważnie tez będzie sprawował urząd Burmistrza, był to Pan Mituła. Spontanicznie na luzaka można bynajmniej iść do kawiarni na kawę.Ponadto jeśli widzę w komentarze o swoim kandydacie że jest: uczciwy , przyjacielski, pracowity , zdolny, szczery to bardzo żle świadczy o tym kandydacie , jakby chcemy ukryć coś złego o swoim faworycie, wybielając jego sylwetkę jednocześnie sugerując że pozostałe osoby to złodzieje, podstępne kanalie itp.Pamiętajmy, cnota obroni sie sama bez zbędnych komentarzy.Z komentarzy wynika że sukces naszego Powiatu: szpital, szkoły średnie i drogi to głównie zasługa Pana Walczaka – bzdura.Jest to sukces niewątpliwie i zasługa jednego człowieka w osobie pana Starosty Rajskiego .Obrazowo wygląda to w radzie powiatu tak: Pan Starosta długo długo nic , kupka gno. i pozostali radni.Nie wolno karać dzieci za grzechy rodziców ale nie wolno też przypisywać sobie zasług i dokonań rodziców .Pan Starosta ładnie z grzeczności pisze – moja drużyna- w rzeczywistości każdemu wodzowi potrzebne są szabelki.Naprawdę musimy się racjonalnie zastanowić komu powierzymy stery w naszej Gminie.

  • Panie „na spokoojnie” Obraża Pan teraz radnych powiatowych ale i nie tylko, bo stwierdza Pan swoim wpisem, ze oni nic nie robia. ze to wszystko zaslugi Pana starosty a reszta to szabelki, mieso armatnie. Do tego sugeruje Pan ze Walczak tylko sobie przypisuje budowe szpitala czy szkoly. Ktoś kto przeczyta ulotke Walczaka takiego wrazenia nie odniesie. Pańska retoryka przypomina mi akcje z lutego lub marca tego roku blizniaczo podobną, przygotowaną przez dwoch pewnych panow zeby uderzyc w Walczak

  • Nie kto inny jak właśnie Starosta pisał do mieszkańców gminy że traci świetnego radnego, ale z drugiej strony gmina zyskuje sprawdzonego samorządowca.
   Wszystko na ten temat.

  • Do „NSkalmierzyce” to proszę napisać, co konkretnie zrobił Pan Walczak na rzecz budowy szpitala? I w jaki sposób? Odpowiedź jest chyba prosta;)

  • „Obiektywna” sama najpierw odpowiedz na zadane wcześniej pytanie. Według Pani(a) Pan Mituła nadzoruje modernizację palcówek oświatowych. W jaki sposób. Jeśli wchodzimy w szczegóły? Dogląda budów? To chyba proste pytanie. Myślę, że nie ma Pani takiej wiedzy. Przypomnę tylko blamaż przy budowie boiska z naturalną trawą w Skalmierzycach przy Szkole Podstawowej w 2015 lub 2016 roku?. To kto za to odpowiada w-g Pani?

  • „NSkalmierzyce” – tak przyznaję się, że nie mam, aż takiej wiedzy nt modernizacji placówek, ale na inne tematy mam i pisałam o tym wcześniej. A Pan nie odpowiedział na moje pytanie i widocznie albo Pan nie ma wiedzy nt Pana Walczaka, albo … 🙂 wiadomo co… Pozdrawiam:)

  • „NSkalmierzyce” bo od Pana to się nic nie wyciągnie;) bo nie ma Pan żadnych argumentów, aby rzeczowo poprzeć swojego kandydata:) Ja chociaż odpowiadam na pytania a Pan tylko kręci…

 33. Cale dwie godziny oglądałem debate i wg mnie najbardziej merytoryczny z ciekawymi pomyslami byl pan Mitula i pan Gierz. Pokazali ze posiadaja wiedze i skuteczny plan realizacji. Pamietajmy o tym ze osoba ktora bedzie reprezentowala interesy naszej gminy przed partnerami biznesowymi i bedzie bronić nasze interesy nie moze czytac z kartki tego co mu ktos napisze. Ostatnie 60 sekund czyli autoprezentacja kandydatow utwierdzilo mnie w przekonaniu ze pan Gierz przegrywa z panem Mitula. A te dyskusje zapewne dwoch osob z fb sa po prostu nie smaczne. Kazdy ma prawo głosować na kogo chce. A dobra reklama w ulotce wyborczej to nie wszystko. Trzeba czuc temat i wypowiadac sie o nim swobodnie w kontaktach biznesowych. Osoba na stanowisku burmistrza musi byc pewna i zdeterminowana aby skutecznie zarzadzac gmina.

  • Też oglądałem debatę i mam inne spostrzeżenia. Błaszczyk? bardzo zestresowany ale mówił nie najgorzej, u Walczaka też stres dał o sobie znać ale był merytoryczny, Gierz na początku zestresowany ale później już wyluzował, merytoryczny a Mituła dużo mówił, bardzo pewny siebie aż za pewny, wielokrotnie brakowało mi pełnych odpowiedzi, niektóre na okrętkę, jak typowy wyszkolony polityk, mnie nie przekonał. Generalnie cała debata dla mnie była słaba. Zdecydowanie bardziej podobała mi się debata kandydatów z Pleszewa. U nas żaden z kandydatów przysłowiowej d….. nie urwał. Ludzie będą się kierowali emocjami i z kim bardziej sympatyzują.

 34. Ci którzy próbują reanimować Walczaka są śmieszni . Wielkie podziękowanie dla Proartu za te debaty bo one pokazują kto jest kim . Błaszczyk – zasłońmy zasłonę milczenia zaś Gierz no cóż .Farmazony choć na tle Walczaka i Błaszczyka to orzeł . Ale śmiało można okno otworzyć – nie wyfrunie . Lider bezdyskusyjny – Daniel Mituła . Ma mój głos . Program , pomysł na rozwój . Myślałem że platforma obywatelska znajdzie lepszego kandydata . Szkoda tej kompromitacji Walczaka . Az dziw bierze że on prowadzi ślubne ceremonie . Chyba nikt tego do tej pory nie skontrolował . Przecież on słowa sensownego nie potrafi wydukać .

 35. Nie każdy jest urodzonym mówcą, ale jedna taka już była co pięknie mówić umiała i pięknie się promowała….. a ostatecznie Gmina straciła na wizerunku po tym co ludziom zrobiła.i to dopiero można nazwać wstydem!!!!

 36. Program programem. Papier zniesie wszystko. Można było pościemniać. Dla mnie też ważne co ci ludzie zrobili wcześniej i to nie w ostatnim roku….

 37. Niech każdy zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem nie obrażając innych kandydatów, każdy z nich ma ciekawy program i niech ludzie wybiorą to co im akurat odpowiada

  • Każdy z kandydatów jest rozpoznawalny i posiada jakieś zasługi na swoim polu. To są ludzie aktywni potrafiący rozmawiać i działać. Zupełnie niezrozumiałe są więc te nieczyste zagrywki mające wyciąć konkurencję. Ludzie nie są głupi sami potrafią myśleć, i wybiora wg siebie najodpowiedniejszego kandydata. Sama osobiście nie poparlabym kogoś mającego za plecami takich krzykaczy rzucających oszczerstwami.

 38. Jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie że niektórzy są chyba wynajęci aby je pisać szczególnie zaś ci którzy tak szkalują po co wam to?

 39. Dlaczego w ludziach jest tyle jadu i tylko czekają na potknięcia innych? Podsumujmy całokształt działalności, człowieczeństwo no i oczywiście pomysły i plany na przyszłość – to się wtedy układa w całość. Nie oceniajmy po 1 zdarzeniu czy na podstawie 1 wrażenia. To takie płytkie i pozorne. Niektórzy zaś kreują tu innych na potworów, nieudaczników czy karierowiczów. Zadajcie sobie trud prześledzenia przeszłości na przestrzeni nie ostatniego półrocza tylko np. 10 lat i dopiero wówczas obiektywnej oceny. Pamiętajcie która krowa dużo ryczy mało mleka daje! I bądźmy dla siebie życzliwsi, to nic nie kosztuje

 40. Przyznaję całkowitą rację może piszmy o kandydatach na burmistrza w sposób właśnie przedstawiony, może piszmy za co ich szanujemy co zrobili, jak według nas pracowali i pracują a w tym momencie co drugi komentarz to hejt, to jest bez sensu.
  Może przekonujmy ludzi dlaczego właśnie ten kandydat wydobywając plusy a nie to z kim trzymają, jak wypadli, jacy są źli i nieudolni.
  Dziękuję

 41. Ja zawsze wierzę w inteligencję naszych mieszkańców . Tak było przez 26 lat . Wierzę ,że i teraz tak będzie . Szkoda czasu na jakieś bezsensowne dywagacje . Mamy swój rozum i nie damy się zmanipulować . Pan Mituła pokazał klasę i poważne podejście do czekających go wyzwań . Pomysł , kreatywność , pasja i ciepło bijące z jego twarzy . A Panowie którzy nagle przestali się identyfikować z partiami politycznymi już na początku są niewiarygodni . Walczak do powiatu z pod szyldu Platformy Obywatelskiej a na zaszczytną funkcje burmistrza jako kandydat z niezależnego komitetu . Błaszczyk do senatu jako aktywista PSL a do gminy jako niezależny . I co na to lokalni działacze PSL-u ? Dlaczego chowacie sztandary partyjne ? Gierz nie zależny ale wiadomo , że z poparciem PIS-u .Jedyny nie uwikłany w politykę to Daniel Mituła .

 42. Ja zawsze wierzę w inteligencję naszych mieszkańców . Tak było przez 26 lat . Wierzę ,że i teraz tak będzie . Szkoda czasu na jakieś bezsensowne dywagacje . Mamy swój rozum i nie damy się zmanipulować . Pan Mituła pokazał klasę i poważne podejście do czekających go wyzwań . Pomysł , kreatywność , pasja i ciepło bijące z jego twarzy . A Panowie którzy nagle przestali się identyfikować z partiami politycznymi już na początku są niewiarygodni . Walczak do powiatu z pod szyldu Platformy Obywatelskiej a na zaszczytną funkcje burmistrza jako kandydat z niezależnego komitetu . Błaszczyk do senatu jako aktywista PSL a do gminy jako niezależny . I co na to lokalni działacze PSL-u ? Dlaczego chowacie sztandary partyjne ? Gierz nie zależny ale wiadomo , że z poparciem PIS-u .Jedyny nie uwikłany w politykę to Daniel Mituła .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick