Dawid Sobkowiak i Olga Czajka Sportowcami Roku w Pleszewie

0
XII Gala Pleszewskiego Sportu za nami. Wyróżnionych za osiągnięcia sportowe oraz szczególne zaangażowane w rozwój sportu w gminie i powiecie pleszewskim zostało kilku sportowców i działaczy. Przyznano też tytuły Sportowca Roku 2019 wsród seniorów i junior. Zostali nimi kolejno Dawid Sobkowiak i Olga Czajka.

W kategorii Junior nominowanych było 9 osób, Sportowca Roku w kategorii Senior jurorzy wybierali spośród 14 zgłoszonych osób. Samorządy gminny i powiatowy oraz spółka Sport Pleszew nagradzają nie tylko sportowców. Trenerem Roku 2019 został Bartłomiej Sołtysiak – trener Pleszewskiego Klubu Karate, a Działaczem Sportowym Roku 2019 utytułowano Tymoteusza Janosa – pomysłodawcę i organizatora turnieju koszykówki drużyn trzyosobowych w Pleszewie.

Impreza Sportowa Roku to Otyliada Pleszew 2019, czyli zawody pływackie organizowane przez spółkę Sport Pleszew. Podsumowano także ogólną kondycję sportową za miniony rok. – Inwestujemy w infrastrukturę sportową, w najbliższym czasie postawimy na zaplecze sportowe na terenach wiejskich. To pewnego rodzaju „praca u podstaw”, by rozwijać sportowo dzieci i młodzież czy amatorów, którzy będą reprezentować naszą gminę, powiat a może i nawet kraj w przyszłości w różnych dyscyplinach – powiedział Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa. Indywidualnie zostało nagrodzonych także kilkadziesiąt osób z pleszewskich klubów sportowych, m.in. z Orły Pleszew, LKS OSiR Pleszew czy Pleszewskiego Klubu Karate.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick