Darmowe przeglądy stomatologiczne

0
W przyszłym tygodniu odbędą się darmowe przeglądy stomatologiczne w ramach akcji Dziel się Uśmiechem.
Poniżej przesyłamy aktualny harmonogram:
  • 10 października – Kalisz: SP nr 14ul. Mickiewicza 11
  • 11-12 października – Ostrów Wielkopolski: SP nr 5ul. Grabowska 1/3
  • 17 października – PiłaZS nr 1ul. Brzozowa 4
  • 18 października – Poznań: ZS z Oddziałam Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2ul. Prądzyńskiego 53
  • 19 października – Puszczykowo: ul. Kasprowicza 1
  • 20 października – Wiry: SP im. Powstańców Wielkopolskichul. Szreniawska 6

Program Dziel się Uśmiechem realizowany jest od 2013 roku (wcześniej pod nazwą „Chroń Dziecięce Uśmiechy”) w ramach współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz firmy Wrigley Poland, która przeznacza na realizację przeglądów 1% ze sprzedaży gum we wrześniu i październiku. Partnerami akcji są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz Grupa LUX MED.

W ciągu ostatnich lat udało nam się dotrzeć z akcją do dzieci w całej Polsce. Do tej pory z bezpłatnych przeglądów skorzystało 35 tysięcy uczniów w wieku 5-13 lat, a 350 tys. wzięło udział w zajęciach edukacyjnych w ramach Klubu Wiewiórka PCK prowadzonych przez specjalnie przeszkolonych wolontariuszy PCK. W tym roku, przy wsparciu naszych partnerów planujemy przeprowadzić przeglądy i zajęcia dla kolejnych 110 tys. dzieci. dodaje Katarzyna Stępińska.

Pierwsze przeglądy w ramach akcji „Dziel się Uśmiechem” ruszą 18 września br. i obejmą dzieci w wybranych szkołach podstawowych z 5 województw: wielkopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego. Następnie rozpoczną się zajęcia edukacyjne w wybranych szkołach podstawowych na terenie całej Polski, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zajęcia będą trwały do końca roku szkolnego 2017/2018.

Dodatkowych informacji udziela: Nina Osucha, tel. 607 070 365

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick