Darmowe porady prawne w Zdunach

0
Fot. pixabay.com
Od początku roku mieszkańcy Zdun w powiecie krotoszyńskim mogą korzystać z darmowych porad prawnych. Akcję organizuje tamtejsze starostwo powiatowe. Prawnik jest do dyspozycji mieszkańców dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w środy. A kto może skorzystać z tego rodzaju pomocy? Wszystkie informacje znajdziesz na wlkp24.info.

Starostwo powiatowe w Krotoszynie bezpłatną pomoc prawną organizuje od 2016 roku. Do tej pory, prawnicy udzielali rad w siedzibie krotoszyńskiego starostwa powiatowego. Specjalny punkt działał również w internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim.

Od 1 stycznia 2023 uruchomiono kolejny punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Wraz z początkiem roku działa on w Urzędzie Miejskim w Zdunach. Prawnicy dyżurują w poniedziałki od 9.00 do 13.00 i w środy od 13.00 do 17.00.

Osoby chcące skorzystać z pomocy muszą podpisać oświadczenie, że ich sytuacja finansowa nie pozwala na opłacenie opłaty prawnej. – Osoby, które stać na prawników powinny zabezpieczać tę sytuację we własnym zakresie. Ci jednak, którzy mają potrzebę, a nie mają środków mogą skorzystać z pomocy prawnej w naszym urzędzie. Prawnicy dyżurują w Zdunach w poniedziałki i środy – mówi Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

W celu umówienia wizyty należy zadzwonić do Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, pod numer 62 7254256, wybierając numer wewnętrzny 311.

Jak informują urzędnicy w Zdunach, w przypadku tych porad prawnych nie ma ograniczenia terenowego. Mogą korzystać również mieszkańcy innych miejscowości powiatu np. Sulmierzyc i Kobylina.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick