DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Darmowe e-booki i platformy e-learningowe dla mieszkańców Pleszewa

Po pierwsze, to platforma Legimi. Działa na zasadzie płatnych serwisów, ale dotyczy nie filmów lecz książek: ebooków i audiobooków. – Wykupiliśmy pakiet kodów aktywacyjnych, które mamy dla mieszkańców. Wystarczy, że skontaktują się z nami i otrzymają od nas taki dostęp. Nic nie płacą, my płacimy za nich – tłumaczy Izabela Werner z pleszewskiej książnicy.

Jest także druga usługa, która Biblioteka Publiczna w Pleszewie chce zaproponować mieszkańcom. Jest to platforma e-learningowa, która otwiera drzwi do nauki języków obcych (angielski, hiszpański, francuski i niemiecki). Mieszkańcy Pleszewa mogą się także uczyć szybkiego czytania, szybkiego pisania, szybkiego zapamiętywania oraz wziąć udział w szkoleniu z dziedziny fotografii. By z tego skorzystać również wystarczy zadzwonić do biblioteki i poinformować o tej chęci pracowników.

Pracownicy biblioteki chcą wyjść do mieszkańców, którzy w dobie epidemii zostali odcięci od biblioteki, którą często odwiedzali. Inicjatywa jest kierowana do mieszkańców w każdym wieku, ale warto o takim pomyśle poinformować nieco starszych mieszkańców i pomóc w sięgnięciu możliwości biblioteki na miarę XXI wieku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz