DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Darmowa rehabilitacja dla jarociniaków

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Jarocin. Podobnie, jak w roku ubiegłym tak i w tym mogą już korzystać z bezpłatnej rehabilitacji, która ruszyła w Centrum Usług Społecznych. A prowadzi je w jego imieniu Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Senior”.

Ci, którzy potrzebują rehabilitacji często narzekają, że w szpitalach i przychodniach czas oczekiwania na zabiegi jest bardzo długi, a korzystanie z usług prywatnych rehabilitantów – bardzo drogie. Dlatego też z myślą o takich osobach Centum Usług Społecznych po raz kolejny postanowiło ubiegać się o pieniądze z Unii, które przyznał zarząd województwa wielkopolskiego. A mowa o kwocie ponad 2 milionów złotych.

– Z bezpłatnych zabiegów może skorzystać praktycznie każdy mieszkaniec Jarocina.Nie musi to być też wcale osoba niepełnosprawna. Wystarczy skontaktować się z naszym stowarzyszeniem lub z Centrum Usług Społecznych i ustalić szczegóły – wyjaśnia Julia Cieślak, prezes Stowarzyszenia Senior w Jarocinie.

Bezpłatna rehabilitacja to szansa dla mieszkańców gminy Jarocin, którzy cierpią na schorzenia wymagające interwencji fizjoterapeutów. Zajmują się tym wykwalifikowani specjaliści, którzy oceniają w jaki sposób dana osoba powinna prowadzona.

Trzeba pamiętać też o ważnej rzeczy – jedna osoba może złożyć wniosek raz w roku i przysługuje jej pięć bezpłatnych usług. Stowarzyszenie „Senior” szacuje, że w tym roku z projektu może skorzystać więcej osób, niż w poprzedniej edycji. A wówczas było to około tysiąca.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz