DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Daria Zawiałow zawładnęła Areną Ostrów. Ruszył 34. Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo

To kolejny koncert w Arenie Ostrów, który przejdzie do historii. Takiego rozpoczęcia 34. Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo jeszcze nie było. Muzyczne wydarzenie kojarzyło się do tej pory z Ostrowskim Centrum Kultury. Tym razem jednak zainaugurowano je w zupełnie innym miejscu i – jak się okazało – był to dobry pomysł.

Bilety na koncert Darii Zawiałow rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a to doprowadziło do symbolicznego wydarzenia – powitania w Arenie Ostrów klienta numer 100 000. Ze sceny popłynęły największe przeboje młodej wokalistki, a publiczność odwdzięczyła się żywiołową atmosferą i wspólnym śpiewaniem.

Program 34. Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo

Po inauguracji tego muzyczno-kulturalnego przeglądu czeka nas kilka dni przerwy. Kolejne wydarzenia zaplanowano na czwartek, 7 kwietnia oraz kolejne dni aż do 10 kwietnia. Poniżej prezentujemy program tegorocznej edycji WŚnR.

Maciej Święty – Plakaty i ilustracje muzyczne

Data: czwartek, 7 kwietnia, godz. 19:00
Miejsce: Galeria PIK

Maciej „Święty” Święcicki to gitarzysta z niemal 20 letnim stażem tworzący wrocławską scenę muzyczną. Z zamiłowania jst fotografem portretowym i kitesurferem. Pandemia odmieniła jego życie zawodowe, bo pasja, która drzemała w nim od zawsze – rysowanie – miała szansę rozkwitnąć, aż w końcu stała się jego sposobem na życie.

To właśnie na początku lockdownu, w marcu 2020, zaczął tworzyć plakaty, których do dziś powstało już ponad 1000. Najpopularniejsze z nich, plakatowe serie „Wroclove” i „Półwysep helski”, poświęcone są miejscom, które od lat inspirują Maćka i dają mu energię do działania. Powstaje także ogrom prac inspirowanych ukochaną muzyką artysty. Maciej na koncie ma oficjalne plakaty stworzone dla Pol’and’Rock Festival 2021, Radia 357, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gitarowego Rekordu Guinessa oraz wielu polskich artystów (m.in. Lady Pank, Czesław Mozil, Małgorzata Ostrowska), jak i zagranicznych (m.in. Skunk Ananasie, Miroca Paris).

Grzegorz Kupczyk Akustycznie – koncert

Data: piątek, 8 kwietnia godz. 20:30
Miejsce: Mała Scena OCK

Grzegorz Kupczyk zadebiutował w wieku 7 lat w Międzyzdrojach, a jako 14-latek założył pierwszy zespół wokalny. Grał też na basie w grupie De Luxe, która powstała w 1973 roku. Następne zespoły to m.in.: Wbrew, Quant, Ares, Kontrast (z którą otrzymał pierwszą nagrodę na przeglądzie piosenki w Polanicy Zdroju).

12 grudnia 1980 roku został wokalistą grupy Turbo. Z tą datą rozpoczyna się w pełni jego profesjonalna kariera, którą można podzielić na trzy istotne okresy, w których równocześnie jest on wokalistą trzech bardzo ważnych w historii polskiego rocka grup: Turbo, Ceti i Non Iron. W 2007 roku rozstał się z zespołem Turbo, żeby poświecić się wyłącznie założonej przez siebie grupie Ceti, z którą współpracuje do dziś.

Grzegorz Kupczyk został również wysoko notowanym wokalistą w rankingu pisma „Thrashem’all”, a w podsumowaniu roku 2001 „Metal Hammera” został on wybrany osobowością roku i zajął wg czytelników pisma pierwsze miejsce jako wokalista i drugie miejsce jako muzyk roku.

28 listopada 2012, jako pierwszy muzyk hardrockowy i jedyny artysta gatunku, po raz pierwszy w historii naszego kraju odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym mu przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za wybitny wkład w kulturę narodową. Na koncie ma 59 publikacji zrealizowanych z zespołami Turbo, Ceti, Non Iron i gościnnie z innymi.

Grzegorz Kupczyk – warsztaty wokalne

Data: sobota, 9 kwietnia, godz. 10:30
Miejsce: Mała Scena OCK

W trakcie warsztatów z Grzegorzem Kupczykiem zostaną podjęte takie tematy, jak poznanie i opis aparatu głosowego, poznanie głosów, opis techniki „ponad chrypką”. Każdy uczestnik otrzyma porady i zalecenia. Podczas ćwiczeń osoby biorące udział w warsztatach poznają również technikę oddechową oraz dowiedzą się, jak kondycja fizyczna wpływa na efektywność wokalną.

Marcin Bąkiewicz – spotkanie

Data: sobota, 9 kwietnia, godz. 17:00
Miejsce: Mała Scena OCK

Spotkanie autorskie z Marcinem Bąkiewiczem – redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym oraz dyrektorem muzycznym Antyradia oraz jurorem na 34. Międzynarodowym Przeglądzie Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

Marcin Bąkiewicz muzyką zajmuje się całe zawodowe życie, a więc od niemal 25 lat. Zbierał doświadczenie w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się też fotografią koncertową. Współpracuje z magazynem „Teraz Rock”. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego oraz prowadzi warsztaty „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Chemia | B6 – support

Data: sobota, 9 kwietnia, godz. 19:00
Miejsce: Duża Scena OCK

Sobotni dzień przesłuchań konkursowych 34. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo zwieńczy koncert zespołu Chemia, supportowanego przez laureata 33. edycji WŚnR, lubliński skład B6.

Chemia to zespół, który od 10 lat buduje karierę w Polsce i na arenie międzynarodowej. Działając w segmencie rocka/hard rocka/classic rocka wypracował swoją unikalną formułę artystyczną i stylistyczną zdobywając fanów w wielu krajach. Chemia do tej pory wydała w Polsce 5 płyt, natomiast za granicą oficjalnie 2 płyty – The One Inside i Let Me, które przyniosły takie przeboje jak: Hero, Bondage of Love, I Love You So Much, Fun Gun czy She. Przy pracy nad tymi płytami grupa współpracowała m.in. z Marc LaFrance (Randy Bachman), Brent Fitz (Slash). Realizatorem i mikserem płyty „Let Me” był natomiast słynny Mike Fraser, znany przede wszystkim ze współpracy z AC/DC czy z Jimmy Page/David Coverdale.

Zespół zagrał na wielu festiwalach w Polsce – Orange Festival, Sonisphere Festival, Jarocin Festiwal, Woodstock i wielu innych, supportował takie gwiazdy jak Metallica, Deep Purple, RHCP, Guns’nRoses, Bring Me The Horizon, The Pretty Reckless, Skindred, Michael Monroe, Andy Taylor czy Reef. W 2015 roku Chemia została uznana zespołem roku przez słuchaczy Antyradia, a piosenka „I Love You So Much” została uznana najlepszym budzikiem przez słuchaczy radiowej Trójki.

Grupa od kilku lat pracuje pod skrzydłami brytyjskiej 7 PM Management, a managerem zespołu jest Seven Webster (znany z sukcesu Dido, aktualnie – Skindred, Michael Monroe, Reef i Andy Taylor). Nowa płyta została zarejestrowana w Londynie pod czujnym producenckim okiem samego Andy Taylora (Duran Duran/The Power Station). Andy napisał też wszystkie teksty do nowych utworów Chemii.

B6 – Laureat Nagrody Publiczności 33. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo (support). Zespół powstał w 2017 roku w Lublinie. Jest to synteza czterech osobowości, z której powstał związek kompleksowy o muzycznych właściwościach. Przez dźwięki wyrażają swoje poglądy na świat i przekazują słuchaczom solidną dawkę emocji. Gatunkowo B6 to crossover pop-rock.

Zdobyli wiele ogólnopolskich nagród na przeglądach zespołów rockowych. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce. Występowali na jednej scenie z takimi zespołami, jak Myslovitz, LemON czy TGD. Ostatnio zagrali także w Studio Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz wzięli udział w antenowym koncercie w studio im. Budki Suflera Radia Lublin. Przewodniczący jury Mietek Jurecki powiedział o nich: „Powinni grać na największych festiwalach i pokazywać skromność prawdziwych artystów oraz prawdziwe umiejętności”.

Skład
Martyna Sabak – wokal
Kuba Stasikowski – gitara
Arek Borzęcki – bas
Piotrek Karczewski – perkusja

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Anonim

    wtorek, 5 kwietnia, 2022

    A ja głupi myślałem że ona gra pop.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz