Damian Dyduch zwycięzcą 59. Biegu Republiki Ostrowskiej [FOTOGALERIA]

14
Ponad 400 osób wzięło dziś udział w 59. Biegu Republiki Ostrowskiej. Pierwszy na mecie był Damian Dyduch reprezentujący AZS Politechniki Opolskiej, Małgorzata Moczarska z Żarowa była pierwszą kobietą, jaka dobiegła do mety. Pogoda była wymarzona, a trasa płaska i w miarę łatwa - mówili uczestnicy biegu.

10-kilometrowa trasa była taka sama, jak w poprzednich latach. Start i meta 59. Biegu Republiki Ostrowskiej usytuowane były na Rynku. Biegacze wystartowali spod ratusza i pokonali dwie pętle prowadzące ulicą Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, przez Plac Rowińskiego i Ledóchowskiego, gdzie był nawrót w stronę ulicy Kościelnej i Rynku. Na liście startowej widniało ponad 460 biegaczy.
Start 59. Biegu Republiki Ostrowskiej miał miejsce w samo południe. Po niespełna 33 minutach (czas 00:32,41) jako pierwszy na metę wbiegł Damian Dyduch z Kępna, drugi był ostrowianin, Mateusz Grajek (00:34:19), a trzeci jarocinianin Marek Wiła (00:34:25). Wśród kobiet najlepszy czas miała Małgorzata Moczulska z Żarowa (00:38:59), zaraz za nią na podium stanęła Arleta Grajek (00:41:57),a trzeci czas miała Dorota Uciechowska (00:42:59).

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Chore miasto biegi w centrum a imprezy muzyczne nie rzadko z fajerwerkami w parku lub na Piaskach gdzie pełno ptactwa i innych zwierząt. Jakby nie mogło być na odwrót.

  2. Brawa dla wszystkich startujących.
    Brawa dla zwycięzców.
    Nie wiem czy w tym roku też miasto się angażowały i biegali uczniowie ze szkół? Warto

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick