Dają poczucie bezpieczeństwa. Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ostrowskich seniorów

3
Grypa to choroba wirusowa, która atakuje nas co roku, zwykle w okresie jesienno-zimowym. W Ostrowie Wielkopolskim trwają zapisy na darmowe szczepienia właśnie przeciwko grypie dla seniorów w wieku 65+. Zainteresowanie jest spore, ale zostało jeszcze około 200 wolnych miejsc na ten drobny zabieg, władze miasta zapraszają więc wszystkich chętnych starszych mieszkańców miasta.

W ostrowskim Dziennym Domu Senior+ szczepienia przeciwko grypie w ramach miejskiego programu odbyły się w czwartek. Pani Janina Szulc mówi, że jest zadowolona z takiej możliwości. – Co roku jesienią szczepię się przeciwko grypie. Przyjechał pan doktor z panią pielęgniarką i nawet nie bolała mnie ręka następnego dnia – dodaje pani Janina.

Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla seniorów w wieku co najmniej 65 lat prowadzony jest w Ostrowie Wielkopolskim od 2016 roku. W tej edycji z bezpłatnego zabiegu skorzystało już około 800 osób. – Coroczne szczepienia na grypę chronią nie tylko przed zachorowaniem ale też zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań, które u seniorów mogą nieść bardzo groźne konsekwencje. A to przede wszystkim nasilenie chorób wewnętrznych, na które chorują seniorzy. Grypa jest groźna sama w sobie jako choroba, ale także powoduje obciążenia układu oddechowego czy krążeniowego – tłumaczy lekarz Sebastian Łaźniak, specjalista zdrowia publicznego.

Jak zapisać się na szczepienie? Wystarczy zadzwonić na numer bezpłatnej infolinii 800 808 006 i zarejestrować się na dogodny termin. W tym roku szczepienia odbywają w gabinetach medycznych przy ulicy Śmigielskiego 20 w Ostrowie Wielkopolskim, a budynek jest w dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Szczepienia dla seniorów są w pełni bezpieczne. Szczepimy od wielu lat, szczepionki są sprawdzone. Powikłań po takim szczepieniu zwykle nie ma, a jeśli są, są to tylko powikłania miejscowe – dodaje lekarz. W tej edycji programu może zaszczepić się jeszcze około 200 osób. Szczepionki przeciwko grypie czekają więc na chętnych seniorów.

Program finansowany jest z budżetu Ostrowa wielkopolskiego, pochłonie 100 tysięcy złotych. W ciągu ostatnich 6 lat z bezpłatnych szczepień na terenie Ostrowa Wielkopolskiego skorzystało 5,5 tysiąca seniorów.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick