Dada z łasiczką, Ghost Dance i malarka naiwna, czyli OFTEN dzień 1.

0
Wczoraj na scenie OCK-u można było obejrzeć grupę SSATŚ KRZESŁO w eksperymentalnym spektaklu „Dada z łasiczką”, a potem Magdalenę Drab w monodramie inspirowanym malarstwem Marii Wnęk. W Forum Synagoga Teatr Brama z Goleniowa pokazał poruszający „Ghost Dance”. Trwa 19. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Spektakl „Dada z Łasiczką” absolwentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach otworzył 19. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych. Dla nas była to próba znalezienia nowego rodzaju teatru – tłumaczył reżyser.

W Forum Synagoga publiczność obejrzała drugi z trzech czwartkowych spektakli. „Ghost dance” pokazany przez międzynarorodową grupę Teatru Brama z Goleniowa. Tytuł nawiązuje do rytualnego tańca Indian, którzy wierzyli, że przez taniec mogą odmienić swój ciężki los.

Teatralny czwartkowy wieczór zamknął monodram pt. „Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk”. Dla jego autorki, Magdaleny Drab, punktem wyjścia do rozważań na temat relacji społecznych i postrzegania osób z marginesu był wernisaż prac malarki naiwnej.

Repertuar tegorocznej edycji OTEN jest, jak zawsze, bardzo różnorodny – mówią organizatorzy. Piątek i sobota to kolejna porcja niezależnych przedstawień, które można oglądać na zmianę w Ostrowskim Centrum Kultury i w Forum Synagoga. Patronat nad 19. edycją OFTeN objęła Telewizja Proart.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick