Dachowanie matiza. Poszkodowane dwie osoby

0

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku do jakiego doszło w środę w Tomnicach w gminie Krotoszyn. Okazało się, że samochód osobowy daewoo matiz na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, dachował i znajduje się na dachu blokując jeden pas drogi. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu poszkodowanych do szpitala. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że samochód osobowy Daewoo Matiz na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, dachował i znajduje się na dachu blokując jeden pas drogi.

– Dwie osoby podróżujące opuściły pojazd samodzielnie przed przybyciem straży i znajdują się pod opieką osoby zgłaszającej zdarzenie – strażaka na co dzień pełniącego służbę w KP PSP Krotoszyn. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych strażak podjął czynności związane z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na udzieleniu wsparcia psychicznego – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Kiedy na miejsce dotarł pierwszy zastęp JRG poszkodowanych zabezpieczono przed utratą ciepła i ustabilizowano kręgosłup szyjny. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu poszkodowanych do szpitala. Samochód postawiono na koła, odłączono akumulator, a z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu. 

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick