„Czynne nawet w dni wolne od pracy” – nowe boisko w Niedźwiedziu

0
Coraz więcej szkół w regionie doczekało się już nowoczesnych boisk, sąsiadujących z budynkiem. Takiego boiska doczeka się Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, ale też Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu. Prace idą pełną parą, a ich koniec zapowiedziany jest 1 października.

– Mamy nadzieję, że przyda się nie tylko uczniom, ale i całej społeczności – mówi Mariusz Witek, burmistrz Gminy i Miasta Ostrzeszów.

Z boiska będzie można korzystać nie tylko w dni nauki szkolnej, ale także w niedziele, święta i dni wolne od pracy. – Będzie można rozgrywać na nim mecze koszykówki, piłki ręcznej i tenisa ziemnego. Znajdzie się też miejsce dla tych, co chcą uprawiać lekkoatletykę – dodaje Paweł Uścinowicz, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Ostrzeszów.

Boisko pokryte będzie sztuczną nawierzchnią, która będzie łatwa w utrzymaniu. Drugim elementem tego projektu jest utwardzona nawierzchnia przy boisku, na której będą mogły parkować np. autokary z zawodnikami.

Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu to łączny koszt prawie 840 tysięcy złotych. Połowa tych środków to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick