DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Czym są szybkie pożyczki online?

Pożyczka przez internet – co to jest?

Szybka pożyczka przez internet często kusi osoby potrzebujące dodatkowej gotówki na bieżące potrzeby bądź też realizację założonych planów.

Trzeba pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach pożyczek online chętnie udzielają również banki. Tutaj jednak trzeba przygotować się na to, że pożyczkobiorca musi spełniać określone warunki, często dość rygorystyczne. Osoby, którym w przeszłości powinna się noga w spłacaniu swoich zobowiązań, z reguły nie mają szans na uzyskanie pożyczki bankowej.

To właśnie one często decydują się na pożyczki pozabankowe – tak zwane chwilówki bądź też pożyczki na raty. Niektóre z nich udzielane są nawet osobom zadłużonym i często wykorzystywane są jako sposób na spłacenie aktualnych zobowiązań.

Pożyczki pozabankowe przez internet – garść informacji

Instytucje pozabankowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują bardzo szeroką zróżnicowaną ofertę pożyczek online. Wybór konkretnego produktu może stanowić więc nie lada trudność. Warto więc zajrzeć na ranking szybkich pożyczek online, który pozwoli porównać poszczególne oferty i wybrać najkorzystniejszą w danym momencie.

Internetowe pożyczki pozabankowe umożliwiają klientowi zaciągnięcie zobowiązania na kwotę od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wystarczy dysponować ważnym dowodem osobistym oraz spełnić minimalne formalności, które różnią się w zależności od podmiotu.

Procedurę zaciągania pożyczki w całości można odbyć za pośrednictwem internetu, czasem konieczna okaże się także krótka rozmowa telefoniczna z przedstawicielem danej firmy.

Uwaga – cechą charakterystyczną pożyczek pozabankowych online jest zazwyczaj krótki termin spłaty, zwykle wynosi od tygodnia do miesiąca. O wiele rzadziej dostępne są szybkie pożyczki na raty z okresem spłaty powyżej kilkunastu miesięcy.

Na co zwrócić uwagę, ubiegając się o szybką pożyczkę online?

Nie ma co ukrywać – rynek szybkich pożyczek online bardzo się rozwinął w ostatnich latach. Nowe przepisy zabezpieczają interesy klientów instytucji pożyczkowych oraz regulują ich działalność.

Aby móc wybrać jak najlepszą ofertę, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę porównując szybkie pożyczki online.

Główne czynniki, którymi warto się zainteresować, jeśli chodzi o szybkie pożyczki przez Internet, to:

  • czas oczekiwania na pieniądze – w niektórych firmach pożyczkowych klient otrzymuje środki już w kilkanaście minut po podpisaniu umowy,
  • koszty pożyczki – im są większe, tym więcej ostatecznie zapłaci klient,
  • czas spłaty – w większości przypadków pożyczek pozabankowych zobowiązanie należy zwrócić maksymalnie w ciągu miesiąca,
  • sposób weryfikacji – firmy pożyczkowe weryfikują klientów na najróżniejsze sposoby, między innymi poprzez przelew bankowy bądź też zalogowanie się do systemu bankowości elektronicznej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz