"Czyj to liść?" – nowa aplikacja Lasów Państwowych

0

„Czyj to liść?” to wyjątkowa aplikacja na smartfony wydana przez Lasy Państwowe. Powstała ona z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z botaniką. Twórcy aplikacji skupili się na tych cechach, dzięki którym najłatwiej i z dużym prawdopodobieństwem można zidentyfikować dany gatunek.

Liście są jak wizytówki pozostawione przez drzewa i krzewy, dzięki nim można dotrzeć do właścicieli.

O ile, odróżnienie sosny od świerka większości nie przysparza dużego problemu, to grabu od buka już może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego główną funkcją aplikacji „Czyj to liść?" jest elektroniczny klucz do rozpoznawania wybranych, najpopularniejszych polskich drzew i krzewów. Odpowiadając na kilka łatwych pytań, można szybko ustalić, z jakim gatunkiem mamy do czynienia.

Aplikacja została udostępniona na urządzenia z "silnikiem" Android i iOS.

"Czyj to liść?" ma trzy podstawowe funkcjonalności:

  • praktycznego klucza do oznaczenia 26 wybranych, najczęściej spotykanych gatunków, przy pomocy którego krok po kroku można zidentyfikować krzew lub drzewo;
  • mini-atlasu zawierającego krótką charakterystykę gatunków, ciekawostki, najistotniejsze cechy, a także ich zdjęcia;
  • możliwość ułożenia własnego „e-zielnika": katalogu fotografii drzew i krzewów napotkanych i rozpoznanych na leśnych szlakach.

 

Twórcy aplikacji skupili się na tych cechach, dzięki którym najłatwiej i z dużym prawdopodobieństwem można zidentyfikować dany gatunek. Mają nadzieję, że okaże się ona praktycznym narzędziem i w rezultacie niezastąpionym współtowarzyszem wędrówek po leśnych i parkowych szlakach. 

Więcej znajdziecie państwo tutaj: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.trees&hl=pl

https://itunes.apple.com/us/app/czyj-to-lisc/id1154891282?l=pl&ls=1&mt=8

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick