DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Czy to szajka, czy nic nie znaczące incydenty? Policja apeluje, by informować funkcjonariuszy!

W mediach społecznościowych wrze i to już od końcówki ubiegłego roku. Jako pierwsi zaniepokojeni poczuli się mieszkańcy Osiedla Zacisze-Zębców i na fanpage’u napisali: „Przestrzegamy mieszkańców naszego osiedla przed złodziejami i kradzieżami”. Podobna sytuacja miała miejsce w Sieroszewicach, Odolanowie oraz w powiecie krotoszyńskim. Tam podejrzane osoby znajdowały się w samochodzie marki Audi A3 posiadającym pleszewskie tablice rejestracyjne.

Jeden z mieszkańców osiedla Zębców w Ostrowie Wielkopolskim z początkiem roku sfotografował kobietę w charakterystycznych niebieskich włosach i czerwonej kurtce. W obu przypadkach na zdjęciach widać, jak kobieta fotografuje domy. Internauci szybko zauważyli, że może to być ta sama osoba, która siedziała we wspomnianym audi.: Szykuje się grubsza akcja złodziei, bo temat na topie w ostatnich dniach”czytamy w jednym z komentarzy. Podać na policję kurtka ta sama co w aucie”grzmi kolejny z internautów.

W końcu mieszkańcy Pruślina odnotowali nieprzyjemne zdarzenie – włamanie na jedną z posesji przez piwniczne okienko. Już wcześniej ostrzegali się wzajemnie, że coś się dzieje. (…) niepokojąca sytuacja miała miejsce na ul. Jałowcowej – dwóch mężczyzn przez jakieś 20 minut chodziło i obserwowało domy, zaglądali również do aut znajdujących się pod domami”.

Policja radzi – samo ostrzeganie się w mediach społecznościowych nie wystarczy, warto zainwestować w lepsze zabezpieczenie. – Policjanci mają na uwadze wszystkie te informacje i apelujemy, by wszystkie osoby, które są zaniepokojone sytuacją, które mają obawy, zgłosiły to policjantom – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Powiadommy policję, gdy tylko zauważymy, że przy naszym miejscu zamieszkania pojawiają się podejrzane osoby lub gdy widzimy samochody parkujące w okolicy na dłuższy czas. Starajmy się wtedy zapamiętać jak najwięcej szczegółów i przekażmy je policjantom. – Mamy do dyspozycji monitoringi, które możemy zamontować przed domem. Nieocenioną pomocą jest także zaufany sąsiad. Powiadommy go, jeśli wyjeżdżamy na dłuższy czas – dodaje mł. asp. Michaś.

Pamiętajmy, czujności nigdy dość, bo w czasie włamania może ucierpieć nie tylko nasz majątek, ale i my sami.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • GW
  glupek wioskowy

  wtorek, 10 stycznia, 2023

  Może jest gorzej – mobiki szukają nieruchomości do zamieszkania. Lub jakiaś inna wojskowa akcja. Trochę zbyt szeroka ta akcja.

  Odpowiedz
 • P
  Patriota

  środa, 11 stycznia, 2023

  Powinno się łapy ucinać złodziejom. Szybko zrobiłby się porządek.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz