Czy przy budowie hali K1 są problemy ze stropem?

20
zdjęcie archiwalne
W internecie pojawiły się informacje jakoby podczas budowy hali K1 miał się "zawalić strop". Rzucone w eter podejrzenie katastrofy budowlanej  sprawiło, że tematem zaczęli się interesować kolejne osoby. Okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca, choć drobne problemy na placu budowy się pojawiły.

Jak udało nam się ustalić, podczas wyjmowania stempli pracownicy zauważyli pojawiające się mikropęknięcia. Wstrzymali więc prace i wówczas kolejne szczeliny przestały się pojawiać. Nie ma więc mowy o tym jakoby strop miał się zawalić.

Hala przy ul. Kusocińskiego to obiekt, na którym mecze domowe rozgrywała drużyna BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Właśnie trwa jej rozbudowa, mająca sprawić, że – jak zapewniają władze klubu – będzie to nowoczesny obiekt. Zanim przystąpiono do jej powiększania, wyburzono budynek, w którym znajdował się hotel. W październiku 2018 roku podpisano akt erekcyjny, co zapoczątkowało oficjalną modernizację tego obiektu sportowego.

Klub pozyskał na rozbudowę także dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 3 mln zł. – Trwałość projektu musi wynosić dziesięć lat. To znaczy, że przez ten czas mają tutaj odbywać się rozgrywki koszykarskie i wszelkiego rodzaju imprezy sportowe. Jeżeli trwałość projektu byłaby przerwana, to wtedy nałożymy karę i będziemy domagać się zwrotu poniesionych nakładów  – powiedział podczas podpisania umowy Jarosław Stawierski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

  • Ukraińcy pracują tam 24h/ dobę, wiec napewno tam się coś zadziało.
   Wszyscy nabrali wody w usta

  • Matołuszu, a to nie prawda, że wzywano straż pożarną i że strażacy założyli jakieś podpory? Może szanowna redakcja zamiast zamieszczać plotki ruszy się i sprawdzi u źródła? Zaprosić się na budowę, zapytać straż, zamiast robić larum o coś, co podobno napisał ktoś w necie, czego nie można znaleźć? Widać sezon ogórkowy w pełni.

 1. Wy i wasze rzetelne dziennikarstwo. Ruszylibyście tyłek na halę i zrobili chociaż aktualne foto a nie jakies sprzed roku dajecie. Poza tym w necie sa infromacje że proart chyli się ku upadkowi zawali się?

 2. Karas ? Dlaczego na tej swojej teleFizji nic nie mówisz o tej pseudo hali ? Bo wyzyskujecie Ukraińców ? Bo sponsorzy sie zorientowali ? Czy po prostu pan i władca ci nie pozwolił ?

 3. Matołuszu, a to nie prawda, że wzywano straż pożarną i że strażacy założyli jakieś podpory? Może szanowna redakcja zamiast zamieszczać plotki ruszy się i sprawdzi u źródła? Zaprosić się na budowę, zapytać straż, zamiast robić larum o coś, co podobno napisał ktoś w necie, czego nie można znaleźć? Widać sezon ogórkowy w pełni.

  • Też mam zdjęcia jak jest nowa wylewka stropu która spadła oraz czarne podpory, które zostały dołożone
   Prace były wstrzymane

 4. dziesięć lat ???? to oni będą budować tą salkę . Przecież to było jasne , że tak to się skończy . „Odzyskali ” pieniądze i teraz pozorują prace , aż ludzie zapomną …..

  • Ale ty jesteś idiota. Rozpędź się nieudaczniku życiowy i głową o ścianę baranie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick