Czy prace idą zgodnie z planem? Sprawdzamy, co słychać na placu budowy

0
Fot. jarocin.pl
Trwają prace związane z budową centrum sportowo-rekreacyjnego. Docelowo w przyszłym roku w obiektach Jarocin Sport mają powstać nowoczesne kręgielnia i lodowisko.

W ostatnim czasie spółka Jarocin Sport stała się centrum dystrybucji materiałów i środków ochronnych do walki z koronawirusem. To tam magazynowane są artykuły zebrane w ramach gminnej akcji “Zbiórka na walkę z koronawirusem”. Z powodu pandemii nie można bowiem korzystać z basenów ani hotelu.

CZYTAJ: Ponad 230 mln zł na remonty dróg lokalnych [PEŁNA LISTA INWESTYCJI]

Jednak przez cały czas spółka realizuje prace związane z budową centrum sportowo-rekreacyjnego, które – już teraz – wyraźnie wkomponowuje się w istniejącą zabudowę. Docelowo w obiektach mają powstać: lodowisko i kręgielnia. Odwiedzający to miejsce będą też mieli możliwość szlifowania swoich sportowych umiejętności np. grając w tenisa stołowego czy uczestnicząc w sportach siłowych, takich jak na przykład podnoszenie ciężarów. Powstająca tam kręgielnia, jak chwali się urząd, ma spełniać najwyższe standardy światowej organizacji (Universal Bowling Center).

Choć teraz wszystko przebiega zgodnie z planem, nie obyło się bez problemów na wcześniejszych etapach, kiedy to poznańska firma Family House, która była wykonawcą inwestycji, porzuciła plac budowy. Spółka Jarocin Sport zdołała wyegzekwować od wykonawcy kary umowne (ponad 1,5 mln zł). Rozpoczęło się poszukiwanie przedsiębiorstwa, które mogłoby przejąć i kontynuować rozpoczęte prace. Podpisano umowę z firmą FB Antczak (opiewa ona na ponad 25 mln zł), której powierzono zadanie dokończenia budowy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick